שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מחווה: מנחת שדה תימן ייקרא על שמו של אילן רמון

  מנכ"ל קלוב התעופה בישראל, עומרי טלמון, עוד זוכר את היום שבו רמון בן ה-16 הקיש על דלתו וביקש לטוס כדי ל"הרגיש איך זה". כמחווה לטיסה הזו ישונה שמו של מנחת שדה תימן שבו התקיימה הטיסה ל"שדה אילן"

  שמו של מנחת התעופה שדה תימן הסמוך לבאר שבע ישונה בקרוב לשדה אילן, על שמו של האסטרונאוט הישראלי הראשון, הטייס אילן רמון ז"ל, שנספה באסון המעבורת "קולומביה". "אחרי הכל, את הטיסה הראשונה שלו בחייו עשה אילן בשדה תימן", מספר אביו של אילן, אליעזר וולפרמן.

   

  בחג הסוכות הקרוב ישונה שמו של מנחת המטוסים בעקבות יוזמה משותפת של מנהל מנחת שדה תימן, אלי פרץ, ראש מועצת בני שמעון, משה פאול, משפחתו

  של אילן רמון והאיש שהטיס את רמון בפעם הראשונה בחייו, עומרי טלמון.

   

  טלמון, מנכ"ל קלוב התעופה בישראל, זוכר עד היום את הרגע שבו אילן ביקש ממנו לטוס בפעם הראשונה. "בין ביתם של אילן והוריו לבין ביתי הפריד גרם מדרגות. הם התגוררו בקומה הראשונה של בית ברחוב רמב"ם בבאר שבע ואנחנו בקומה השנייה. יום אחד דפק לי על הדלת אילן, שהיה אז בכיתה י"א, וסיפר שהגיעו לבית הספר אנשים מחיל האוויר כדי לספר להם על קורס הטייס.

   

  "אילן ביקש ממני שאקח אותו לטיסה כדי להרגיש 'איך זה' והסכמתי. לקלוב התעופה היה אז מטוס מסוג ססנה עם כנף עילית ולא תחתית, כך שניתן לראות מהחלון את הנוף מבלי שהכנף תסתיר כלום. יצאנו לסיור ניווט בנגב ואחרי הטיסה הוא אמר לי שאין לו ספק שהוא רוצה להיות טייס".

   

  גם אביו של אילן, שהיה אז חבר בקלוב התעופה בשדה תימן שם הטיס דאונים, זוכר היטב את הרגע. "אי אפשר להוכיח, אבל זה די מתקבל על הדעת שג'וק הטייס בא איכשהו ממני. כשאני הייתי ילד לא היה עובר מטוס בשמים בלי שאסתכל עליו בקנאה. יכול להיות שזה בכלל משהו תורשתי. כך או אחרת את העובדה שאת הטיסה הראשונה שלו עשה אילן בשדה תימן, אי אפשר לשנות".

   

  ראש מועצת בני שמעון, משה פאול, הוסיף כי "אנחנו מקווים שצעד זה יהיה חלק מעוד דברים שאנחנו מתכננים להקים במנחת בעתיד, כמו בית נאס"א בישראל".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חנה קלדרון
  שדה תימן. מהאוויר
  צילום: חנה קלדרון
  צילום: הרצל יוסף
  השם יוחלף
  צילום: הרצל יוסף
  צילום: נאס"א
  רמון. מחווה לטיסת הבכורה
  צילום: נאס"א
  צילום: ערוץ 2
  וולפרמן. עדיין זוכר
  צילום: ערוץ 2
  מומלצים