שתף קטע נבחר

אתר מהלל את הלוזרים של האולימפיאדה

יומן הרשת של ג'ונתן קרואו מפאר את הספורטאים שזכו במקומות האחרונים בענפים השונים באולימפיאדה. אין סיבה ללעוג להם, לטענתו, "הם שם ואתם לא"

המנצחים האולימפיים זוכים בהכרה, במדליות ולעיתים גם בכסף ובחוזים לפרסום מוצרים שונים ומשונים, מנעליים ועד ממתקים, אך איש לא זוכר את האחרונים. עד עכשיו.

 

ג'ונתן קרואו, 32 מקוויבק, כתב פרילנס, מעצב אינטרנט, מגדל נחשים ומתחכם מקצועי על פי עדותו, מקדיש את מיטב זמנו לפאר את הלוזרים הגדולים באולימפיאדה, על פי הרוח האולימפית האמיתית, לדבריו. "אני מודאג מהיחס הפטרוני כלפי המסיימים אחרונים, בייחוד הם באים ממדינות קטנות כמו מונגוליה או סאו טומה", הוא אומר.

 

לדברי קרואו, התקשורת אשמה ביחס לא רציני כלפי המפסידנים, על אף שרובנו לא יכולים כלל להתפאר במקצת ההישגים שלהם. הוא מקדיש שעתיים ביום כדי לבדוק את התוצאות האולימפיות, ומפרסם ביומן הרשת שפתח את הזוכים במקומות האחרונים. היכל התהילה של המפסידנים באתר האינטרנט אינו כולל מועמדים שלא סיימו את ההתמודדות, נפסלו או נחשפו כנוטלי סמים. רק לוזרים כשרים.

 

"יוון נראית נחושה"

 

ביום שני האחרון הלל קרואו באתרו את ההולכת האולימפית פמיליי פונסקה מסאו טומה והמתחרה היוונית בקפיצה משולשת אתנסיה פרה, שרשמה את ההישג הגרוע ביותר בשלב שמינית הגמר - 13.19 מטרים.

 

"יוון נראית נחושה לא לאפשר למקומות האחרונים ברוב המקצים לחמוק מבין אצבעותיה. המתחרים הסומלים והפלסטינים מאכזבים בהקשר זה", מציין קרואו בבלוג. עם זאת, מובילת דירוג המקומות האחרונים היא סין, אשר שישה מספורטאיה זקפו לזכותם את ההישג הזה. אך סין גם ניצבת במקום השני בטבלת המדליות, עם 52 מדליות אולימפיות שצברה עד כה.

 

ישראל בחוץ

 

לאחר סין ממוקמות בדירוג הלוזריות יוון, פולין, אוסטרליה וצרפת. הרשות הפלסטינית מוזכרת במקום ה-21. למרבה ההפתעה, ישראל אינה מופיעה כלל בדירוג 90 הלוזריות בטבלה של האולימפיאדה הנוכחית וספורטאיה לא מוזכרים בדף ההישגים האולימפיים הגרועים בכל הזמנים, שקרואו מפנה אליו.

 

קרואו לא סבור שזוכי המקומות האחרונים הם לוזרים. "הם הגיעו אחרונים במקרה. הם בהחלט לא הגרועים ביותר, מאחר שיש מיליונים אם לא מיליארדים של אנשים עם הישגים גרועים יותר - פשוט רוב האנשים האלה אינם ספורטאים מקצוענים", הוא אומר. המוטו שלו עבור אלה הלועגים למפסידנים הוא "הם שם ואתם לא".

 

האתר לא שוכח להלל את ההישגים הגרועים של אולימפיאדות העבר, בהם זה של האצן דרק רדמונד, שדידה על המסלול בעזרת אביו לאחר שקרע את מיתר הברך באולימפיאדת ברצלונה 1992. יחס מיוחד נשמר לבסר וסיקי מאפגניסטן, שהגיע במקום האחרון במרתון, שעה וחצי לאחר הזוכה באטלנטה, 1996.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוס רוט
ורד בורוכובסקי. לא לוזרית, סתם בינונית
צילום: יוס רוט
מומלצים