שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תוכנות עזר: סרגלי כלים לדפדפן
  כל פורטל ומנוע חיפוש ברשת מציעים לגולש סרגל כלים להורדה חינם. מהם סרגלי הכלים המומלצים ומה הם מציעים? כתבה שלישית בסדרת מדריך תוכנות העזר

  בימים אלה, כל פורטל ומנוע חיפוש ברשת מציעים לגולש סרגל כלים לדפדפן, המייעל את פעולת החיפוש באינטרנט. רובם כוללים חלון חיפוש, המונע את הצורך לצאת מהעמוד שהורדתם כדי לגשת לאתר עצמו, ומספר יישומים קטנים, כמו חוסם פופ-אפים או ממלא טפסים אוטומטי.

   

  כל העזרים האלה ניתנים להורדה חינם, אבל יש להם מחיר בתחום צנעת הפרט: סרגלי הכלים יכולים לעקוב אחר הפעילות שלכם ברשת. מי שיודע שהפרנויה שלו מוצדקת, משום שגם לפראנואידים יש אויבים והם מאוד מעונינים לדעת מה הוא עושה ליד המחשב עד השעות הקטנות של הבוקר, שלא יוריד. כל האחרים מוזמנים לבחור אחד מן הבאים.

    

  Google Toolbar (בחירת העורכים) בגירסה אנגלית ועברית.

  ציון:

   

  סרגל הכלים של Google הוא לא רק מבין הראשונים מסוגו אלא גם הטוב שבהם. הסרגל מתלבש על הדפדפן ומציע לגולש לגשת לכל פעולות החיפוש המתוחכם של האתר, וכולל גם ממלא טפסים, חוסם פופ-אפים ואפשרות לסמן בדף את המלים שחיפשתם.

   

  Yahoo! Companion

  ציון:

   

  כמו הסרגל של Google, גם הסרגל הזה שימושי למשתמשים הקבועים של Yahoo. הסרגל מאפשר גישה מהירה לדואר, לקניות וליתר השירותים של האתר.

   

  MSN Toolbar בגירסה עברית ושפות נוספות

  ציון:

   

  באופן דומה לקודמים, גם MSN מציע סרגל למשתמשיו הקבועים, עם גישה ישירה לחשבון Hotmail ול-MSN מסנג'ר וחסימת פופ-אפים.

   

  Dogpile  (בחירת העורכים)

  ציון:

   

  סרגל זה הוא הטוב מבין אלו המאפשרים מטה-חיפוש. הוא מאפשר לבדוק בשבעה מנועי חיפוש במקביל, בדפי זהב ומדריך הטלפונים. יש בו את כל השירותים המקובלים שיש באחרים וגם Ticker של חדשות המתעדכנות בזמן אמת - ואתם יכולים אפילו לבחור את מקור ה-RSS לעדכוני החדשות.

   

  WebFerret

  ציון:

   

  סרגל המטה-חיפוש של Cnet הוא סרגל במיטב המסורת המינימליסטית: תיבת חיפוש ותו לא, אך הוא מאפשר גישה מיידית למבחר מרשים של מנועי חיפוש, ודואג לסמן מאיזה מנוע הגיעה כל תוצאה.

   

  Viewpoint Toolbar

  ציון: גירסת בטא, אין ציון

   

  סרגל זה מציג תמונות מוקטנות של האתרים התואמים את החיפוש שלכם. כאשר מעבירים עליהם את העכבר הם גדלים, ומאפשרים הצצה במראה האתר לפני שתבקרו בו.

   

  Merriam-Webster Toolbar

  ציון:

   

  רוב הסרגלים המובילים מציעים כיום חיפוש מילים במילון, אך עדיין יש, למי שעיסוקם במילים, להעדיף את הסרגל של המילון (האמריקאי) המפורסם בעולם. ניתן להגיע בעזרתו במהירות לבירור משמעות של מילה, לחיפוש מלים נרדפות ולשירותים נוספים.

   

  סרגל הכלים של "נענע" בעברית

  ציון: לא דורג.

   

  תכונות: חסימת פופ-אפים, חיפוש אתרים באמצעות האינדקס של נענע, גישה לכל ערוצי בנענע בקליק אחד, משיכת הודעות מחשבון הדואר האלקטרוני בנענע, ואפשרות להגדיל או להקטין את הדף בקליק.

   

  Toolbar Designer: עצבו את סרגל הכלים שלכם

  ציון:

   

  אף אחד מהסרגלים שציינו לא מתאים לצרכים שלכם? עם הסרגל הזה תוכלו לבנות סרגל אחד משלכם, ללא שום צורך בידע בתכנות. אפשר להוסיף לו כפתורים, תיבות חיפוש, טקסט ותמונות. 

   

  כתבו: בן גוטסמן ושרה פייק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פי סי מגזין
  מדריך תוכנות העזר. סרגלי כלים מומלצים
  פי סי מגזין
  מומלצים