שתף קטע נבחר

ריבלין: הנגבי לא לבד, עוד שרים נהגו כמותו; אורון: תרבות הליכוד קלוקלת

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, יצא להגנת השר הנגבי ואמר: "צחי הנגבי, כמו שרים רבים אחרים, עשו במשרדים מינויים כשחשבו שהם יכולים לעשות זאת". ח"כ חיים אורון: "דבריו של יו"ר הכנסת מאשרים את ההנחה שלא מדובר במקרה בודד, אלא בתרבות שלטונית קלוקלת של הליכוד"

"צחי הנגבי אינו יחיד בדורו, אינו מיוחד. צחי הנגבי, כמו שרים רבים אחרים, עשו במשרדים מינויים כשחשבו שהם יכולים לעשות זאת", כך אמר אחר הצהריים (יום א') לא אחר מיו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, שיצא להגנת השר צחי הנגבי, העומד במרכז דו"ח מבקר המדינה בפרשת המינויים הפוליטיים.

 

חבר הכנסת חיים אורון (יחד) אמר בתגובה לדבריו של יו"ר הכנסת: "במקום לחפש דרכים לטהר את השרץ של הנגבי, היה על ריבלין מתוקף תפקידו, להצטרף לתביעה לחקור ולמצות את הדין עם הנגבי. דבריו של יו"ר הכנסת מאשרים את ההנחה שלא מדובר במקרה בודד, אלא בתרבות שלטונית קלוקלת של הליכוד".

 

מוקדם יותר אמר ריבלין: "נאמר על-ידי רבותינו - אין עונשין ולא מזהירים. צחי הנגבי פעל כפי שרבים מן השרים הנוכחיים והשרים שרק עתה עזבו את מקום מושבם בלשכותיהם פעלו".

 

"לבוא ולומר שלפתוח נגד צחי הנגבי באיזושהי חקירה פלילית על דבר שעשו אותו רבים משרי הממשלה הוא דבר שנראה בעיני כדבר של מציאת קורבן יחיד לאשמת רבים. דו"ח מבקר המדינה בנושא המינויים הפוליטיים במשרד לאיכות הסביבה, צריך לשמש כקו פרשת מים, אשר ממנו והלאה, איש בחטאו ישפט".

 

עוד אמר ריבלין: "השר הנגבי איננו היחיד שידו היתה במינויים פוליטיים, ואינו צריך לתת את הדין עבור שרים לדורותיהם. שרים רבים בעבר ובהווה נהגו ונוהגים מנהג חופשי במינויים, והשר הנגבי היה השר שנבדק. אם היו בודקים את המינויים השונים במשרדי הממשלה השונים, היו מוצאים מידות שוות אצל רבים מהשרים לדורותיהם". 

 

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ונציב שירות המדינה, שמואל הולנדר,

 נפגשו כדי לגבש דרך למאבק במינויים הפוליטיים בדרגות הזוטרות - זאת בעקבות הדו"ח החמור של מבקר המדינה, השופט אליעזר גולדברג, בעניין המינויים במשרד לאיכות הסביבה תחת כהונתו של צחי הנגבי.

  

מזוז והולנדר דנו בין השאר באפשרות להשעות בכירים שסייעו לשר הנגבי במינויים הפוליטיים, או שידעו עליהם - והחרישו. בפגישה הוחלט כי נציבות שירות המדינה תפתח בבדיקה יזומה ביתר משרדי הממשלה, כדי לברר אם קיימות בהן תופעות דומות לזו שנחשפה בדו"ח המבקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
צחי הנגבי. לא מיוחד
צילום: אבי כהן
צילום: סבסטיאן שיינר
ריבלין. יוצא להגנתו
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: שאול גולן
תרבות קלוקלת. אורון
צילום: שאול גולן
מומלצים