שתף קטע נבחר

העבודה: ראשי "דור ההמשך" מאוחדים נגד פרס

בפגישה שהתקיימה בסניף מפלגת העבודה בגבעתיים החליטו ראשי קבוצות "הדור הבא", "עתידים" וצעירי העבודה לשתף פעולה במהלך שתכליתו לכנס את מרכז העבודה ולאשר בחירות לראשות המפלגה ב-8 בפברואר 2005. ח"כ מתן וילנאי: בכוונתי להוביל את המהלך. גם ח"כ בן אליעזר תומך

ההתנגדות לפרס צוברת תאוצה: ראשי קבוצות "הדור הבא", "עתידים" ונציגים של צעירי העבודה החליטו אמש (יום א') לשתף פעולה באופן רשמי על מנת להביא להקדמת הבחירות לראשות מפלגת העבודה.

 

ראשי הקבוצות החלו להידבר ביום שישי האחרון. בפגישה השתתף ביום שישי גם ח"כ איתן כבל, מהח"כים הראשונים שדרשו קיום בחירות מוקדמות ליו"ר.

 

בפגישה שהתקיימה אמש בסניף המפלגה בגבעתיים, ושבה השתתפו בין היתר, דני עטר, אורנה אנג'ל, רונן צור, עופר קורנפלד, איתי גלבוע וחברי מרכז נוספים במפלגה, הוחלט להחתים בשבועות הקרובים מספר מקסימלי של חברי מרכז, בדרישה לכנס את המרכז, ולאלץ אותו להכריע בשאלת בחירת היו"ר.

 

על-פי ההחלטה, המרכז יידרש לאשר הקמת מטה בחירות להכנת המפלגה לבחירות הכלליות וכן לאשר כי ב-8 בפברואר 2005 ייבחר יו"ר למפלגה ומועמדה לראשות הממשלה.

 

ראשי הקבוצות בעבודה מעריכים כי בימים הקרובים יצטרפו אליהם עוד קבוצות של פעילים במפלגה, אשר יתמכו בדרישה להקדים את הבחירות ליו"ר וכן גם חברי כנסת יביעו את תמיכתם בהם ובדרישותיהם.

 

וילנאי: אוביל את המהלך

 

בסביבתו של ח"כ מתן וילנאי אמרו שבכוונתו להוביל את המהלך הנוכחי: "נתמוך בהקדמת הפריימריס. מה שקרה בשבוע שעבר זה לא סוף פסוק. יכול להיות שנדרוש שינוי מועד, אבל בגדול המהלך מקובל עלינו". ח"כ בנימין בן אליעזר סירב להתייחס רשמית לשאלה אם יתמוך במהלך, אך גורמים בסביבתו אמרו ל-ynet: "יכול להיות שהמועד יהיה בפברואר או במרס, אך בן אליעזר צפוי להודיע כי הוא תומך במהלך ובדרישה להקדים את הפריימריס".

 

מפלגת העבודה נכנסה לפני כשבועיים למערבולת, לאחר שנדמה היה כי לאחר ועידת הליכוד אין סיכוי עוד לממשלת אחדות. היו"ר פרס הודיע במסיבת עיתונאים כי בכוונתו להתמודד לראשות הממשלה, ולאחר ההצהרה הזו "קפצו" חבריו ויזמו מהלך לפירוק צוות המשא ומתן עם הליכוד ולקבוע מועד לבחירות מוקדמות לבחירת היו"ר. בישיבת הלשכה שהתקיימה בשבוע שעבר הוחלט לבסוף לא לפרק את צוות המשא ומתן, וגם עניין קביעת המועד לפריימריס ירד מהפרק.

 

לאחר ישיבת הלשכה נראה היה כי המפלגה נרגעה, אך ישיבת הקבוצות הצעירות בעבודה הוכיחה שפעילי השטח אינם מוכנים לוותר הפעם ליו"ר הזמני הקבוע.

 

אנג'ל: שאנשים לא יחשבו שאנחנו בדיחה

 

אורנה אנג'ל מקבוצת "הדור הבא" אמרה בתגובה ל-ynet: "כדי שנוכל להישיר מבט לציבור ולבקש את אמונו, דבר ראשון אנחנו צריכים לדאוג שהציבור יפסיק להיות מבולבל. כבר אי אפשר שלא להריח את ריח הבחירות ואי אפשר להמשיך להתנהל בלי יו"ר קבוע ולא משנה מי זה יהיה. אנחנו תמיד מפסידים בבחירות מאז 77' משום שאנחנו מתעסקים בעצמנו כל הזמן. אולי הפעם יהיה לנו זמן ואנשים יראו שאנחנו לא בדיחה".

 

רונן צור, מראשי קבוצת עתידים, שפעלה להבאת ח"כ עמיר פרץ למפלגת העבודה, אמר ל-ynet בתום הפגישה: "שמעון פרס בהתנהגותו הצליח לאחד את כולם יחד. גם הירידה החדה במעמדה של המפלגה בציבור והדרך שבה היא נתפסת, הצליחו לגרום לנו לשתף פעולה. החלטנו על המועד של 8 בפברואר מתוך הערכה שראש הממשלה ירצה לקיים את הבחירות בחודש מאי".

 

צור הוסיף: "אנחנו לא רוצים להיות במצב דומה למצב שהיינו עם מצנע. כמי שרואים עצמם כדוֹר הבא של המפלגה בכנסת ובציבור, אנחנו מודאגים". צור העריך שהמהלך יזכה לתמיכתם של מרבית חברי הכנסת בעבודה, ובמיוחד של אלה המתכוונים להתמודד על ראשות העבודה.


פורסם לראשונה 29/08/2004 23:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
מאוחדים נגד פרס
צילום: טל כהן
צילום: שאול גולן
מתכוון להוביל. וילנאי
צילום: שאול גולן
צילום: איי פי
תומך במהלך
צילום: איי פי
צילום: יוסי אלוני
לא בדיחה. אנג'ל
צילום: יוסי אלוני
צילום: חגי אהרון
דני עטר. להקדים הבחירות בעבודה
צילום: חגי אהרון
שמעון פרס מאחד אותנו. רונן צור
מומלצים