שתף קטע נבחר

צוות משלוש יחידות החקירה יחקור את הנגבי

נציגים מיאחב"ל, יאח"ה והיחידה הארצית לחקירת עבירות כלכליות ישתתפו בחקירתו של השר לביטחון פנים, שבינתיים הישעה את עצמו. החקירה תיתפתח כבר מחר בבוקר. הערב נפתחו הליכי ההשעייה של המנכ"ל הרשקוביץ

שלוש יחידות החקירה הארציות ישתתפו בחקירתו של השר צחי הנגבי - כך נקבע בדיון מיוחד בנושא, שנערך הערב (יום ד') בצמרת המשטרה. החקירה תתחיל כבר מחר בבוקר.  

 

על הקמת צוות החקירה המיוחד הורה מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב משה קראדי. בדיון השתתף גם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, פרקליט המדינה, ערן שנדר וראש אגף החקירות במשטרה, ניצב משה מזרחי.

 

 

הצוות יכלול חוקרים מהיחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) והיחידה הארצית לחקירת עבירות כלכליות. ראש היחידה האחרונה, תת-ניצב יואב סגלוביץ', יעמוד בראש צוות חקירה המיוחד.

 

החקירה הופקדה על שלוש היחידות מסיבות של "מראית עין": ראש היאחב"ל לשעבר, יוחנן דנינו, עבר לשמש כראש המטה של השר לביטחון פנים, ואילו ראש יאח"ה תת-ניצב מירי גולן אמורה אף היא להיות מקודמת בקרוב - באישור השר.

 

אמש הורה היועץ המשפטי, מני מזוז, על פתיחת חקירה פלילית בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד לאיכות הסביבה תחת כהונתו של הנגבי, כפי שנחשף בדו"ח מבקר המדינה. בעקבות כך החליט השר להשעות עצמו מתפקידו כשר לביטחון פנים, המופקד על המשטרה. במערכת הפוליטית הועלו מספר שמות כמחליפים אפשריים, ובראשם השר גדעון עזרא.   

 

בתוך כך, נציבות שירות המדינה פתחה הערב בהליכי השעייה נגד מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, שמואל הרשקוביץ, ש"מככב" אף הוא בדו"ח המבקר. ניתנה לו אפשרות להציג את טיעוניו בכתב עד ל-9 בחודש. 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
כולם יחקרו. הנגבי
צילום: שאול גולן
הליכי השעייה. הרשקוביץ
מומלצים