שתף קטע נבחר

נישואי עמיר: ח"כ כבל קורא לבדק בית בשב"ס

ח"כ איתן כבל אומר: "לא ניתן להימנע מתחושה קשה של רשלנות הארגון". לדבריו, כעת יש למנוע בכל דרך אפשרות של התייחדות בין עמיר לטרימבובלר ולמנוע כל דרך להפרייתה. ח"כ תמיר: "אני מקווה שהשב"ס מפעיל שמירה טובה יותר על יגאל עמיר בענייני ביטחון". ח"כ פינס: יש להעניש את יגאל עמיר על הפרת החלטת העליון

חתונת רוצח ראש הממשלה: חבר הכנסת איתן כבל (עבודה) דורש היום (ו') משירות בתי הסוהר לערוך בדק בית בעקבות נישואיו בחשאי של יגאל עמיר. לדברי כבל, "יש לבדוק כיצד התאפשר הדבר כאשר עמיר נמצא במעקב 24 שעות ביממה.לא ניתן להימנע מתחושה קשה של רשלנות" .

 

ח"כ כבל גם אמר כי על שירות בתי הסוהר למנוע בכל דרך אפשרות של התייחדות בין יגאל עמיר ללריסה טרימבובלר, ולמנוע כל דרך אפשרית להפרייתה. הוא מתייחס בבוז ובשאט נפש לרב שאישר את הנישואים.

 

חברת הכנסת יולי תמיר (עבודה) אמרה בתגובה לפרסומים: "אני מקווה שהשב"ס מפעיל שמירה טובה יותר על יגאל עמיר וחבר מרעיו בכל הנוגע לעניינים של ביטחון המדינה. אני מצפה שלא יתנו לו להפוך את הנישואים לעובדה על ידי מימושם".

 

לדבריה, "העובדה שעמיר התחתן במרמה לא אמורה לשנות את מדיניות השב"ס כלפיו ואסור לאפשר לו להתייחד עם טרימבובלר".

 

חבר הכנסת אופיר פינס אמר כי על שירות בתי הסוהר להעניש את עמיר על כך שעקף את נהלי השירות ואת החלטת בית המשפט העליון בעניינו. לדברי פינס, "עבור עמיר החוק הוא תמיד בגדר המלצה, ואם יש צורך הוא רומס אותו. חשוב מאוד שמעשה זה לא יעבור בשתיקה ושהוא ייענש".

 

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, אמר כי "על שירות בתי הסוהר לשלול מיגאל עמיר את הזכות לביקורים וזאת בעקבות הפרת האיסור להתחתן. בעוד הנושא נדון בבג"ץ החליט עמיר לקחת את החוק לידיים ובשל כך על בג"ץ לדחות לאלתר את עתירתו".

 

בשב"ס אמרו בתגובה לביקורת הח"כים: "המלצתנו לכל הפוליטיקאים המזדרזים להשמיץ אותנו, לעסוק בעניינם ולחוקק חוקים שייסיעו לעבודת הקודש של שירות בתי הסוהר". הבוקר אמר דובר השב"ס, עופר לפלר, כי "בבדיקה התברר כי בביקורי עמיר לא היו דברים חריגים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
כבל. "בדק בית בשב"ס"
צילום אתר הכנסת
צילום: גיל יוחנן
טרימבובלר. אשת איש
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
עמיר. חתונה דרך שליח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים