שתף קטע נבחר

שרון נזף בשרים: אל תדברו על מפת הדרכים

ראש הממשלה שיגר אזהרה לחלל האוויר: לא לדבר על מפת הדרכים, לדבר על ההתנתקות. למי היתה מיועדת האזהרה? השר גדעון עזרא מונה לממלא מקום של השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, ולא למחליפו - מה שלא יצריך את אישור הכנסת

"אני רוצה להבהיר שהתוכנית היחידה על הפרק היא ההתנתקות ולא מפת הדרכים. מפת הדרכים לא עומדת על הפרק - עד הפלסטינים לא יפרקו את ארגוני הטרור. כל מי שמציע לכל מיני גורמים ללכת לתוכנית הזאת עכשיו גורם נזק כבד, אני קורא לכל מי שאומר את זה להפסיק".

 

ההודעה הזו של ראש הממשלה, אריאל שרון, הגיעה לקראת סיומה של ישיבת הממשלה השבועית הבוקר (יום א'). השרים ניסו לנחש למי התכוון שרון, שהוסיף והבהיר כי הוא מצפה מהם שלא לשכנע גורמים בינלאומים להתמקד במפת הדרכים (במקום בתוכנית ההתנתקות), משום שהדברים גורמים לישראל "נזק כבד", כדבריו.

 

בסוף הישיבה התקימה סקירה קצרה של שר החוץ, סילבן שלום, ושל שר הבטחון, שאול מופז. שלום העריך שראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא והפלסטינים צפוים ליזום יוזמות באו"ם לעיכוב ההתנתקות. הסיבה: "הם סבורים שהיא דוחקת אותם לפינה".

 

ראש הממשלה מינה את השר גדעון עזרא לממלא מקום השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, מה שלא מחייב את אישור הכנסת ואומר שהמינוי יהיה בתוקף לשלושה חדשים בלבד. עזרא ימשיך לכהן גם כשר התיירות.

 

הנגבי השעה את עצמו בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להורות על חקירה פלילית נגדו בשל דו"ח מבקר המדינה, שקבע כי"רמס את החוק ברגל גסה" בשורה של עשרות מינויים פוליטיים במשרד לאיכות הסביבה.

 

השר עזרא שימש כעבר כסגן השר לביטחון פנים. בשבוע שעבר עורר מחלוקת כאשר קבע באחת מהלוויות הרוגי הפיגוע בבאר שבע כי יש להציב מאבטחים בדואים באוטובוסים, שכן הם יוכלו "לזהות יותר טוב" את המחבלים.

 

התגובות לפיגוע ברוסיה 

 

הפיגוע ברוסיה עלה בישיבת הממשלה בהקשר הישראל, באופן ספונטני, כשהשר זבולון אורלב אמר: "צריך לבחון את מערך האבטחה בבתי הספר שלנו, כדי לודא שהאירוע בבסלן לא יקרה בישראל".

 

שר האוצר, בנימין נתניהו, אמר כי "הטרור האיסלאמי מאיים על שלום העולם. הדבר היחיד שמגביל אותו הוא היעדר יכולת ביצוע רחבה יותר". הוא הוסיף: "מי שרוצח מאות ילדים בדם קר, ירצח הרבה יותר חפים מפשע אם רק יוכל".

 

שר החוץ, סילבן שלום, תושב רמת גן, סיפר לשרים שראש עיריית רמת גן טילפן אליו הבוקר ואמר כי יש "להיערך לנושא" במוסדות החינוך בישראל. השר הנכנס לביטחון פנים, גדעון עזרא הציע באופן יזום לבחון את הנושא במשרד לבטחון פנים, ולהגיש המלצות בנושא אבטחת בתי הספר.

 

השר מאיר שטרית טען מנגד: "לא צריך להבהיל את הציבור, לא ניתן להגן על כל מקום ומקום בצורה הרמטית. מה גם שברוסיה נעשו שגיאות ולא צריך להקיש מזה לכאן". 

 

ראש הממשלה שרון הצטרף לקו זה ואמר "הפעולות שצריכות להיעשות בתחום הביטחון נעשות. אין צורך לעורר בהלה, אך ניתן לקבל את המלצות השר עזרא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. ישיבת ממשלה
צילום: איי פי
צילום: אלעד גרשגורן
עזרא. המחליף
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: שאול גולן
הנגבי. מושעה
צילום: שאול גולן
מומלצים