שתף קטע נבחר

סקר: רוב מאמינים שהמתנחלים יהיו אלימים בפינוי

מסקר שנערך עבור המפקד הלאומי, עולה ש-9 מתוך 10 ישראלים סבורים שיש סכנה שהמתנחלים יגיבו באלימות כלפי אנשי כוחות הביטחון שיעסקו בפינוי בעת ביצוע תוכנית ההתנתקות. כמו כן עולה שכ-60 אחוז מאמינים שעלולה להינקט אלימות כלפי מנהיגים פוליטים התומכים בהתנתקות

9 מכל 10 ישראלים מאמינים בסבירות כלשהי שקיימת סכנה של אלימות מתנחלים כלפי אנשי צבא ומשטרה, שיעסקו בפינוי מתנחלים. כך עולה היום (א') מתוצאות סקר שנערך על ידי מכון המחקר של רפי סמית עבור "המפקד הלאומי", במחצית השנייה של אוגוסט. הסקר נערך בקרב 504 משתתפים.

 

מהסקר עולה עוד כי 62 אחוז מהציבור הישראלי מאמין שיש סיכוי מסוים עד סיכוי גבוה מאוד, לאלימות כלפי אנשי ציבור ומנהיגים פוליטיים התומכים בהתנתקות. 53 אחוזים השיבו כי להערכתם תהיה אלימות של מתנחלים קיצונים כלפי אזרחים מן השורה התומכים בהתנתקות.

 

כמו כן עולה מהסקר כי הציבור שואף לקונצנזוס בעם, ו-63 אחוז אמרו שיש צורך בהסכמה רחבה למהלכים מדיניים בתוך הציבור היהודי.

 

הסקר מגלה עוד כי 60 אחוזים מתומכי השמאל חוששים כי אנשי ימין ינסו לפגוע בהם סמוך לפינוי. בקרב בציבור החרדי, מאידך, 72 אחוז מאמינים כי אין סיכוי לאלימות בציבור הישראלי.

 

באשר לסיכויים שראש הממשלה, אריאל שרון, יבצע את תוכנית ההתנתקות מרצועת עזה ומיישובים בודדים ביהודה ושומרון - 49 אחוזים משוכנעים כי הוא יעשה זאת, ו-46 מאמינים שיש סיכוי נמוך - או כלל אין סיכוי.

 

נתוני הסקר יוצגו מחר בפני חברי המועצה הציבורית של המפקד הלאומי, אשר ידון בשאלה: "האם יש חשש למלחמת אחים בעקבות הפינוי מעזה". בכנס יישאו דברים בין היתר עמי איילון, ישראל הראל ואליק רון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
איילון. המפקד הלאומי
צילום: חן מיקא
צילום: רויטרס
סיכוי גבוה לאלימות? (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים