שתף קטע נבחר

"אהוד חוזר, מצעד הח"כים בדרך"

מקורבי רה"מ לשעבר אומרים כי "אם הבחירות לא יוקדמו בקרוב - אהוד חוזר" ובינתיים, ח"כים רבים בעבודה צפויים להצטרף לרשימת התומכים, בהם יתום, איציק, פינס, שוחט ועוד

מועד שובו של אהוד ברק לחיים הפוליטיים נראה קרוב מתמיד. ראש הממשלה לשעבר שוהה עדיין בחוץ לארץ, והוא צפוי לשוב ב- 14 בחודש, אולם מקורביו אומרים הבוקר (יום ב') ל-ynet: "אהוד חוזר, עכשיו נותר רק לראות באיזה מועד בדיוק".

 

מקורביו של ראש הממשלה לשעבר אומרים: "הדבר היחיד שיכול למנוע ממנו לשוב כעת זה הקדמת הבחירות לחודשים המאוד קרובים. אם זה לא יקרה, הוא חוזר, והוא מתכוון לעבוד קשה כדי להיות ראש ממשלה".

 

ההערכה היא כי גם אם ברק יצליח לנצח בקלות יחסית בפריימריס בתוך העבודה, יהיה לו קשה הרבה יותר בקרב הציבור הרחב. על מנת להצליח ולשקם את תדמיתו בקרב ציבורים רבים הכועסים עליו (רוסים, ערבים, מצביעי שינוי חדשים) יצטרך ראש הממשלה לשעבר להשקיע מאמצים רבים בעבודת שטח. אם להסתמך על מקורביו, הרי שהוא הפנים את העובדה כי הוא לא יוכל להגיח לתוך המערכת הפוליטית ולנצח בבחירות כלליות בקלות ותוך זמן קצר, והוא מתכוון לעבוד תקופה ארוכה על מנת לשקם את מעמדו.

 

"השאיפה של ברק היא להוביל את מפלגת העבודה בבחירות הקרובות, לזכות במספר רב ככל האפשר של מנדטים (25-26 מנדטים ייחשבו להישג) ולחכות להתמודדות הבאה, או בתור יו"ר האופוזיציה, או בתור שר בכיר בממשלת אחדות שתבצע את ההתנתקות". 

 

הח"כים בדרך לברק

 

מצעד חברי סיעת העבודה שעלו בשבועות האחרונים לרגל למשרדו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, מתחיל לשאת פירות.

 

בשבועות האחרונים דובר במפלגת העבודה על שמות חברי סיעת העבודה שצפויים לתמוך בברק.

 

בימים אלה מתלבטים רבים מבין חברי סיעת העבודה כיצד לנהוג, ובשבועות הקרובים צפויים אישים נוספים להצטרף לרשימת התומכים. בין השמות שעל פי ההערכות יעמדו מאחורי ברק, גם אם חלקם לא בשלב הראשוני: הח"כים דני יתום, דליה איציק, אופיר פינס, יצחק הרצוג, שלום שמחון, קולט אביטל, אורית נוקד, אברהם (בייגה) שוחט ואיתן כבל.

 

עדיין לא ברור כיצד ינהג בנימין בן אליעזר בתחילת הדרך, אולם ההערכה היא כי בסופו של דבר ייצטרף גם הוא אל רשימת תומכי ברק, ואף יהיה בין ראשיה.

 

גם בעניינו של ח"כ אפרים סנה התמונה עדיין לא ברורה לגמרי. באשר למתן וילנאי, ההנחה היא כי הוא יתמודד בפריימריס מול ברק, על מנת לחזק את מעמדו במפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוא חוזר. ברק
צילום: גלי תיבון
מומלצים