שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  וושינגטון: דברי אבו עלא לא מקובלים, לא ניתן להצדיק טרור
  במשרד החוץ האמריקני מותחים ביקורת חריפה על דברי אבו-עלא, שהצדיק "כל תגובה" לתקיפת צה"ל בעזה, בה נהרגו 14 פעילי חמאס. דובר המשרד כינה את דברי רה"מ הפלסטיני כ"בלתי מקובלים", ואמר על ארגוני הטרור: "אלה קבוצות שצריך לחסל". מזכיר המדינה פאוול התייחס להרג 14 פעילי החמאס בידי ישראל ואמר: "המצב כולו טראגי. פעולות תגובה אינן פיתרון"

  וושינגטון לצד ישראל: ביקורת חריפה נמתחה אמש (יום ג') בארצות הברית על דברי אבו עלא שהצדיק "כל תגובה" לתקיפת צה"ל בעזה, בה נהרגו 14 פעילי חמאס. דובר משרד החוץ האמריקני כינה את דברי ראש הממשלה הפלסטיני כ"בלתי מקובלים".

   

  הדובר, ריצ'רד באוצ'ר, הבהיר כי הוא רוצה לראות את נוסח הדברים המלא של דברי אבו עלא, אבל הוסיף: "אם דברי אבו עלא אכן מדוייקים, ואם באמת הוא אמר אותם, אנחנו מוצאים את ההערות האלו בלתי מקובלות. שום דבר אינו יכול להצדיק סוג של טרור של פיגועי אוטובוס ופיגועים אחרים המיוחסים לחמאס".

   

  בהתייחסו לפלגים הפלסטינים אמר דובר משרד החוץ: "אלו הן קבוצות שצריך לחסל אותן. הבהרנו למנהיגות הפלסטינית שהם צריכים לפתור את הבעיה הזו. הפלסטינים צריכים לנקוט צעדים מיידים ואמינים להפסיק את אלימות הטרור. עבר הזמן להסברים ותירוצים. הגיע הזמן לפעול ולשלוח מסר ברור שלא ניתן לגלות סובלנות כלפי מחבלים".

   

  מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, התייחס להרג פעילי החמאס בידי ישראל ואמר: "פעולות התגובה בין הישראלים לפלסטינים אינן מועילות". לדבריו, "המצב כולו הוא טראגי ופעולות תגובה אינן הפיתרון".

   

  האמריקנים הודיעו אתמול כי גם בשלב זה הם תומכים בבחירות מוניציפליות ברשות הפלסטינית, אבל לא בבחירות להנהגת הרשות, מחשש שערפאת ישוב ויזכה.

   

  "ארה"ב תומכת בבחירות חופשיות והוגנות ברמה מוניציפלית. לזה אנחנו מוכנים עכשיו", אמר הדובר. לגבי הדיונים של ארה"ב עם ישראל בנושא ההתנחלויות, הבהיר הדובר באוצ'ר כי בשלב זה לא נקבע מועד ליציאת הצוות הטכני האמריקני למאחזים בישראל.

   

  אבו עלא: הכל מוצדק

   

  ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, חולל את הסערה כשאמר כי "כל תגובה פלסטינית להריגת 14 פעילי החמאס בעזה תהיה מוצדקת". בהתבטאות חסרת תקדים אמר אבו עלא בהתייחסו לתקיפת חיל האוויר: "מדובר בפשע מכוער של כוחות הכיבוש שבא לומר 'לא שלום ולא מפת דרכים'. שרון מבין רק את היגיון הכוח'".

    

  ראש הממשלה הפלסטיני הדגיש כי "הפשע הישראלי הוא תגובה לתוצאות החיוביות של פגישת ערפאת עם ראש המודיעין ושר החוץ המצרי" הוא תבע מ'הרביעיה הבינלאומית' "להגיע ולראות את הדם הפלסטיני שנשפך". לדבריו, "הפשע הישראלי האחרון בא בשעה שישראל ממשיכה להרחיב את ההתנחלויות ואת גדר ההפרדה".   

   

  שרון: זאת לא היתה פעולת נקם

   

  "זו לא היתה פעולת נקם על הרצח בבאר שבע, אלא חלק ממאבק רצוף במלחמה בטרור", כך אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, לפעילי ליכוד בירושלים בהתייחסו להרג 14 פעילי חמאס הלילה בעזה. לדבריו, "תקיפת חיל האוויר היא חלק ממאבק שאנחנו לא נפסיק אותו עד להפסקת הטרור, דבר שיאפשר גם, אני מאמין, התקדמות בתהליך המדיני". בלשכת שרון סירבו להתייחס לדברי אבו עלא על הפעולה.

   

  חבר הכנסת אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר בתגובה לדברי אבו עלא: "מי שמטיף לרצח, מסנגר על החמאס ותומך בטרור. אין לשבת איתו לשולחן המשא ומתן ואסור להידבר עימו". אריאל הוסיף כי " יש לגרשו במהירות יחד עם ערפאת".

   

  בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  משרד החוץ האמריקני מזהיר
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  אבו עלא. כל תגובה מוצדקת
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  התקיפה בעזה
  צילום: רויטרס
  מומלצים