שתף קטע נבחר

"שלום עכשיו" העבירה "מאחז" למשרד הביטחון

פעילי "שלום עכשיו" פינו אמש מאחז חדש, כהגדרתם, שכלל מכולה שהונחה דרומית למאחז מגרון. דרור אטקס משלום עכשיו: כך יכולה וצריכה לעשות גם מדינת ישראל. ח"כ יוסי שריד כבר מזמין את ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל ל"קורס לפינוי מאחזים"

האם זה באמת כל כך קשה לפנות מאחז לא חוקי? יוזמה פרטית של פעילי "שלום עכשיו" מוכיחה שאם רוצים, אפשר. אנשי התנועה, בסיוע פעילי "האומץ לסרב", פינו אמש (יום ג') מכולה שהוצבה סמוך למאחז מגרון בגזרת בנימין והציבו אותה מול משרד הביטחון בתל-אביב.

 

הפעילים אמרו שגם מדינת ישראל יכולה לפנות, והדבר מצביע על אוזלת ידה של הממשלה.

 

אמש, סמוך לשעה 21:00, פינו אנשי שלום עכשיו וכן מספר פעילים מתנועות נוספות, מאחז חדש, כהגדרתם, שכלל מכולה אחת שהונחה לפני כשלושה שבועות כקילומטר דרומית למאחז מגרון. זאת, לטענת שלום עכשיו, על מנת ליצור רצף בין תחנת הדלק מעבר מכמש למגרון.

 

דרור אטקס משלום עכשיו אמר ל-ynet: "שלום עכשיו הצליחה להדגים לציבור הישראלי כיצד ניתן וצריך להתמודד עם אתגר משבר הריבונות החמור ביותר מאז קיומה של מדינת ישראל, שמתבטא בכך שקומץ מתנחלים קובעים איפה ומתי יוקמו ישובים חדשים בגדה המערבית". הוא הוסיף: "שלום עכשיו הצליחה לפנות בכזאת קלות מכולה, וכך יכולה וצריכה גם מדינת ישראל לפנות".

 

לטענת שלום עכשיו, מאז 96' הוקמו כ-100 מאחזים לא חוקיים, רובם מאוישים וגדלים מדי יום. לטענתם כ-50 מאחזים היו מועדים לפינוי, בהתאם להתחייבות של ישראל לתוכנית מפת הדרכים. "אחד מהם פינינו, זה המאחז הצעיר ביותר שהוקם בשטח", אמר אטקס. כמה עשרות פעילי שלום עכשיו ומספר פעילים בתנועות נוספות הפגינו מול משרד הביטחון בתל-אביב כשלצידם המכולה.

 

שריד מציע: קורס לפינוי מאחזים

 

ח"כ יוסי שריד (יחד) אמר בתגובה ליוזמה כי "תנועת שלום עכשיו מוכנה לפתוח קורס פינוי מאחזים לראשי מערכת הביטחון, והיא מזמינה את אריאל שרון, שאול מופז ואת הרמטכ"ל והשר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה להיות ראשוני החניכים בקורס, ואז יסתמן בפעם הראשונה סיכוי ממשי להתנתקות בעזה ובצפון השומרון".

 

שריד הוסיף כי "שלום עכשיו מגלה בכל פעם מחדש למערכת הביטחון, דברים שהמערכת לא ידעה. מאחזים שקמו ושרון לא ידע, ועכשיו היא מגלה איך מפנים אותם".

 

יו"ר תנועת "האומץ לסרב", דוד זונשיין, שהוא וחבריו לקחו חלק במבצע, אמר ל-ynet כי הפעולה הזו היא הוכחה לכך שאם באמת רוצה ראש הממשלה לפנות מאחזים, זו משימה אפשרית.

"היום לחיילים יש נקודה אחת פחות לשמור עליה. מה שעשינו זה מסר לחיילים שאף אחד לא צריך להיהרג שם בשמירה על הקרוואנים.

 

זונשיין הוסיף כי "הקרוואן הוצב מול שער דוד בקריה, כדי ששר הביטחון שאול מופז יראה עד כמה הדבר פשוט אם באמת רוצים בכך. עשינו זאת בעקבות רעיון ספונטני שעלה אתמול וזו לא הפעם האחרונה שנעשה את זה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי בנון
אפשר לפנות. שלום עכשיו
צילום: אבי בנון
צילום: גבי מנשה
קורס לפינוי מאחזים. שריד
צילום: גבי מנשה
צילום: איי פי
קשה לפנות? שרון
צילום: איי פי
צילום אלכס קולומויסקי
מופז. מוזמן ל"קורס פינוי"
צילום אלכס קולומויסקי
מומלצים