שתף קטע נבחר

שרון: אי אפשר להמשיך עם ההסתה והשנאה

"כל התוכניות שלנו יבוצעו - בין שברוח טובה ובין שתוך מאבקים קשים; אני מקווה שאיש לא יעז להרים יד על חייל או שוטר; רק הליכוד יכול לנהל את ענייני המדינה, אבל התגלו אצלנו דברים שמפריעים לו לעשות זאת"

"המצב שקיים כעת, שמגיע להסתות ושנאות, פשוט לא יכול להימשך". כך אמר אמש (יום א') ראש הממשלה, אריאל שרון, באירוע הרמת כוסית של המפלגה בגני-התערוכה בתל-אביב.

 

"הליכוד הוא תנועה גדולה, אני לא רואה שום גוף אחר שמסוגל לנהל את ענייני המדינה", אמר שרון. "אבל הליכוד יכול לעשות זאת רק במידה ותשרור אחדות בשורותיו. בתחום הזה לצערי התגלו אצלנו דברים שבהחלט מפריעים לליכוד לנהל את ענייני המדינה".

 

"חילוקי דעות הם דבר לגיטימי", המשיך ראש הממשלה. "אני מכבד גם דעות אחרות, גם אם אני חושב שהן מוטעות לחלוטין".

 

"התוכניות שלנו יבוצעו בכל אחד מהתחומים - המדיני, הביטחוני והכלכלי", הבהיר שרון. "הכל ימשיך ויתקדם. יש אפשרות לעשות זאת ברוח טובה ויש אפשרות לעשות זאת תוך מאבקים קשים".

 

"אני חושב שצריך לעצור את השנאות. אני מקווה גם שאותם קולות ששמענו בימים האחרונים, אליהם התייחסתי הבוקר בפתח ישיבת הממשלה, ייעצרו, ואיש לא יעז להרים ידו על חייל או על שוטר או על איש מערכת הביטחון, על אף אחד".  

 

לאחר דברי הביקורת שהשמיע מול "המורדים" במפלגתו וקולות ההסתה שנשמעים, התפנה שרון לנושא החברתי, שעלה אף הוא לדיון בישיבת הממשלה, על רקע דברי השר פורז לפיהם "אין רעבים במדינה".   

 

"מוכרחים לטפל בעוני, להגיע ללכידות חברתית, כדי להחזיק מעמד כאן. לא יכול להיות מצב שנתחלק לשני מחנות גדולים, לשני עמים. הליכוד חייב להניף את הדגל החברתי. אנחנו הנפנו הרבה דגלים, אינני מכיר אף ממשלה בעבר שהניפה כל כך הרבה דגלים באותו זמן".

 

נאומו של שרון עבר בשקט, למעט אירוע בו ניסה אחד הנוכחים להפריע - והוצא מן האולם.  

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
מניף את כל הדגלים. שרון
צילום: תומריקו
מומלצים