שתף קטע נבחר

באדיר: הלאום שלי פלסטינאי, הלחם מגיע מהיהודים

בראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות' התייחס לראשונה קשר מכבי חיפה ונבחרת ישראל לבעיית הזהות של ערביי ישראל והוסיף: "ברור שההימנון לא מדבר אלי"

בשנים האחרונות תפס וואליד באדיר מקום של קבע במדי הנבחרת, במשך כל אותה תקופה, נמנע קשר מכבי חיפה מלהתבטא לגבי המורכבות האישית והפוליטית הנגזרת מהיותו שחקן ערבי המייצג את ישראל. היום (ג'), חמישה ימים לאחר שהבקיע את שער הניצחון במשחק מול קפריסין (1:2), התייחס באדיר לסוגיות אלו, בראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות'.

 

"המציאות פה מסובכת ומורכבת", אמר באדיר. "הלאום שלי פלסטינאי, אבל הלחם שלי מגיע מהיהודים. המאמן שלי יהודי, העו"ד שלי יהודי, כך שאני לא יכול חשוב על הסיכסוך יותר מדי. צריך לחיות את היומיום.

 

"אני משתדל להישאר רחוק מפוליטיקה. כל אמירה שלי בעיתון על פוליטיקה, או שתהיה לא מקובלת על היהודים, או שלא תהיה מקובלת על המגזר. אני לא רוצה לשמוע על פוליטיקה. ברור שההימנון לא מדבר אלי, אבל אני מכבד אותו. אולי בעוד 50 שנה יכניסו שורה גם על הערבים. טוב לי בישראל, ואני משחק בנבחרת מכל הלב. הלוואי שיהיה שלום מחר.

 

לגבי היחס במגזר הערבי לנבחרת אמר באדיר: "אברהם גרנט הוא מאמן הגון. הוא הזמין את עבאס סואן ואשרף סולימאן, ואני בדרך כלל קבוע, אז אנשים אוהבים את הנבחרת. אם אני לא בהרכב אז יהיו אנשים שידברו, אבל הרוב אוהב את הנבחרת".

 

"השער מול קפריסין היה אושר גדול"

 

באדיר גם תיאר את השער מול קפריסין: "בגלל שהייתי חלוץ, אני יודע איפה לעמוד כדי לתת את הגול. לפני הקרן אמרתי לעצמי שכבר היו הרבה הגבהות, ופעם אחת זה חייב להגיע לי לראש. חיכיתי לכדור, אבל אם הבלם של קפריסין לא היה מושך אותי אחורה בחולצה, לא היה גול, כי הייתי קדימה מדי.

 

"זה היה אושר גדול. ידעתי כמה הגול הזה חשוב לכל העם, ליהודים ולמגזר הערבי. מאז הגול קיבלתי המון פירגון ברחוב, גם מיהודים וגם מערבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
באדיר במדי מכבי חיפה
צילום: רוני שיצר
מומלצים