שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו תורם את בר המצווה לנפגעי הטרור

ל-ynet נודע: יום לפני קבלת הפנים לפוליטיקאים, נמסר להם מלשכת נתניהו כי חתן בר המצווה מבקש לתרום את כספי האירוע ומבטל את הטקס. האירוע הובטח ע"י שר האוצר לפוליטיקאים לאחר שלטקס המשפחתי בכינרת הוזמנו רק השר שטרית, אריה דרעי ובכירי המשק. לשכת השר: "שרה ובנימין מאוד גאים ביאיר"

הודעה מפתיעה: חברי כנסת רבים קיבלו היום (א') טלפונים מלשכת שר האוצר, בהם נתבשרו שקבלת הפנים לשרים ולחברי הכנסת לרגל בר המצווה של יאיר נתניהו, שתוכננה למחר במלון מצודת דוד בירושלים, מבוטלת.

 

מלשכת שר האוצר נמסר לח"כים כי חתן בר המצווה יאיר מבקש לתרום את כספי האירוע לארגון נפגעי הטרור.

 

לפני כשבועיים נתבקשו פוליטיקאים רבים לשריין את התאריך לבר המצווה ונמסר להם כי מקום האירוע יפורט בהמשך. עד לרגע זה רבים מחברי הכנסת לא ידעו היכן יתקיים האירוע והיום, כאמור, נתבשרו על ביטולו.

 

מלשכת שר האוצר נמסר ל-ynet כי "במהלך החג יאיר ביקש מהוריו שלא לקיים את האירוע, ולתרום בשמו סכום לילדים נפגעי טרור. וההורים, בנימין ושרה, מאוד גאים בו".

 

ביחס לטענה כאילו האירוע בוטל בעקבות הביקורת הציבורית אומרים מלשכתו של נתניהו כי "הביקורת הציבורית, כבודה במקומה מונח, האירוע הקודם היה בסופו של דבר צנוע, משפחתי וחברי".

 

הטקס הקודם - בכינרת

 

בטקס בר המצווה המשפחתי שהתקיים על גדות הכינרת, כמעט ולא נכחו פוליטיקאים. 

 

באירוע שהתקיים במסעדת הדאקס בטבריה לפני כשבוע בלטה הנוכחות המרשימה של אילי הון וראשי המשק, ביניהם אנשי העסקים לב לבייב, מוטי זיסר, רון לאודר וגם שלמה נחמה, יו"ר בנק הפועלים, שהגיע לאירוע למרות המתיחות בין נתניהו לבנקים.

 

לאחר האירוע התנצל שר האוצר נתניהו בפני חבריו הפוליטיקאים והבטיח כי יערוך עבורם אירוע נפרד, אולם כמה מהם בכל זאת הגיעו לטבריה: שר התחבורה מאיר שיטרית ורעייתו רותי, אריה דרעי ואשתו יפה, וראש עיריית ירושלים אורי לופליאנסקי, לצד נשיא המדינה משה קצב ורעייתו גילה, ובהמשך גם הנשיא לשעבר עזר ויצמן ורעייתו ראומה.

 

את זמנם של האורחים הנעימו בטבריה הבדרן מוטי גלעדי והזמר החרדי דדי גראוכר, והם הוזמנו לשוט בספינת הלידו 10 שעוטרה בדגלי ישראל ובפנסים.

 

מקורבי נתניהו הסבירו אז כי בר המצווה הוגדרה כאירוע משפחתי, וגם שטרית הוזמן כחבר, ולא כשר. המקורבים הסבירו אז כי באי הזמנתו של שרון אין אמירה נגד ראש הממשלה, וכי גם אם היה מוזמן, היה ודאי מוותר בגלל סידורי האבטחה הכבדים.

 

לאירוע בר המצווה המשפחתי של יאיר נלוו גם צלילים צורמים לאחר שכמה עשרות עובדי רשויות מקומיות הפגינו בסמוך למסעדה, במחאה על כך שבעוד ששר האוצר עורך חגיגת בר מצווה מפוארת לבנו, משכורותיהם לא שולמו חודשים ארוכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
יאיר נתניהו. החליט לתרום
צילום: רוני שיצר
צילום: ישראל הדרי
שר האוצר. סיבה למסיבה
צילום: ישראל הדרי
צילום: גלי תיבון
שרה נתניהו. ההורים גאים
צילום: גלי תיבון
מומלצים