שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהדורה מיוחדת של "דבר" תצא לקראת יום כיפור

  קרן ברל כצנלסון תוציא לאור גיליון מיוחד של העיתון שנסגר לפני 11 שנה ובו מאמרים מאת בוגרי העיתון המקורי

  11 שנים לאחר סגירתו של עיתון השמאל ותנועת העבודה "דבר" תוציא קרן ברל כצנלסון, הפועלת לשימור מורשתו של מייסד העיתון, מהדורה מיוחדת בה יכתבו שורה ארוכה של כותבים. הגיליון המיוחד יצורף למוסף יום כיפור של עיתון "הארץ".

   

  ברשימת הכותבים במהדורה המיוחדת אותה יערוך דני בלוך, עורכו במקור של העיתון, נמצאים בין היתר שמותיהם של טלי ליפקין שחק, פרופסור זאב צחור, חיים גורי, לובה אליאב, ניר ברעם, דניאל בן סימון, שמעון פרס, במבי שלג, יוסי ביילין, חיים באר, אהרון מגד, עמיר פרץ, אפרים סידון, פרופסור אבישי ברוורמן, יוסי שריד, יאשה קדמי ואלי עמיר.

   

  המהדורה תוקדש לזכרו של כצנלסון, תשמור על הקו העצובי והמערכתי המקורי של העיתון ותכלול את המדור הסאטירי "דבר אחר", שהפך לאחד מדגלי העיתון. את המהדורה ילוו איורים של דוד טרטקובר ומנשה קדישמן.

   

  את הפקת המהדורה יזם יגאל צחור, מקרן כצנלסון שמקווה כי הוצאת המהדורה המיוחדת תוביל בסופה להוצאה מחודשת של העיתון: "בחברה הישראלית יש קבוצה גדולה שמתגעגעת לעיתונות שמבטאת רעיון ודרך, שיוצרת חזון של חברה שיש בה צדק חברתי. כלי ביטוי כזה, כפי שהיה העיתון דבר, לצערנו כבר לא קיים היום, ואנחנו מוצאים את עצמנו שליחים להחזיר את ה'דבר' הזה, שראוי וחובה שיהיה בחברה הישראלית. אנחנו מקווים כי בעקבות הוצאת המהדורה החד פעמית ייווצרו תנאים להוצאת העיתון במהדורה יום יומית".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים