שתף קטע נבחר

ראשי יש"ע: "הממשלה מעודדת טרור יהודי"

מנהיגי המתנחלים נפגשו עם השר גדעון עזרא והזהירו מן הצפוי על רקע מימוש ההתנתקות: "הקרע בעם עלול לגלוש לאלימות של ממש, תהיה קטסטרופה - רבבות יחתכו את הגדרות של גוש קטיף". חבר מועצת יש"ע: "שרון מוביל למלחמת אחים, אם מותר לו להרוס בית מדרש - מותר לי לעלות עם דחפור על חוות השקמים"

"תפקחו את העיניים, עלולה להיות פה קטסטרופה", כך אמר אתמול (יום ב') יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, בפגישה עם ממלא מקום השר לביטחון פנים, גדעון עזרא.

 

הפגישה, שנמשכה כשעתיים והוגדרה על-ידי ראשי המתנחלים "קשה מאוד", התקיימה בלשכתו של עזרא במשרד התיירות בירושלים. את הפגישה יזם יו"ר מועצת יש"ע והשתתפו בה, בנוסף אליו, גם ראש מועצת גוש עציון שאול גולדשטיין, מנכ"ל אמנה זאב (זמביש) חבר, ראש מועצת אלפי מנשה אליעזר חסדאי, ראש מועצת חוף עזה אבנר שמעוני, חבר מועצת יש"ע משה יוגב ודובר המועצה, יהושע מור-יוסף.

 

ראשי יש"ע הזהירו את השר עזרא כי "הקרע בעם עלול לגלוש לאלימות של ממש, והמוצא היחידי הוא חזרה אל העם. אם לא חוזרים להכרעת העם, תהיה תנועה של רבבות שיחתכו את הגדרות של גוש קטיף, ותהיה שם התכתשות המונית שתגלוש לאלימות. יש פה חשש אמיתי לכאוס שיהיה איום ונורא".

 

"האדם האחרון שהייתי מאמין שרוצה להיות פראייר של הפלסטינים זה אריק שרון", אמר מנכ"ל אמנה, זמביש. משה יוגב הוסיף: "המלך עירום, ראש הממשלה מוביל למלחמת אחים. אם לשרון מותר לקחת דחפור ולהרוס את בית המדרש שקרוי על שם הוריי בעצמונה, לי מותר לקחת דחפור ולעלות על חוות השקמים".

 

"המהלך של הממשלה נותן לגיטימציה לאלימות ורוח גבית לטרור היהודי", הזהיר דובר מועצת יש"ע. שאול גולדשטיין אמר: "קציני צה"ל מפחדים להביע את ההתנגדות שלהם והם צופים קטסטרופות גם בעניין ההתנתקות וגם בעניין הגדר".

 

עזרא: "לא ניתן לפוצץ את ההתנתקות"

 

בנצי ליברמן ביקש להבהיר: "יושבת כאן חבורה שגם אם 'יאנסו' אותה, אלימות למלחמת אחים בחיים לא תהיה. אבל תפקחו את העיניים, בהחלט עלולה להיות פה קטסטרופה".

 

השר עזרא ציין כי רשם לפניו את הדברים. קודם לפגישה הוא הזהיר: "מי שינסה לפוצץ את נושא ההתנתקות, לא ניתן לו".

 

במהלך הפגישה עלה לדיון גם מכתבה של נדיה מטר לראש מנהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, בו היא משווה את פעולותיו לאלה של היודנראט בתקופת השואה. השר עזרא אמר כי הוא רואה את הדברים בחומרה רבה.

 

גם בנצי ליברמן גינה את המכתב, שפורסם ב-ynet, אך הוסיף כי הוא "צמח על רקע דורסנותו של ראש הממשלה בהליכים הדמוקרטיים". ראש מועצת יש"ע קרא לראש הממשלה "לחזור לעם במשאל או בבחירות, ועל-ידי כך להשאיר את הוויכוח במישור הלגיטימי והרלוונטי". לדבריו, "האחריות כולה שייכת לראש הממשלה, שבמעשיו ואופן התנהלותו הוביל אותנו למצב נפיץ". 

 

ב"שלום עכשיו" תוקפים את ראשי מועצת יש"ע, ש"לא מפספסים אף הזדמנות כדי לשוב ולאיים במלחמת אחים ובטרור יהודי על מנת להבהיל את הציבור ולעצור את היציאה מעזה". הם קוראים למנהיגי המתנחלים "לפעול להרגעת הרוחות ולא לעמוד מן הצד".

 


פורסם לראשונה 20/09/2004 18:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
גולדשטיין, ליברמן וחסדאי (ארכיון)
צילום: עמית שאבי
צילום: זום 77
לגיטימציה לאלימות. מור יוסף
צילום: זום 77
צילום: אלעד גרשגורן
לא ניתן לפוצץ את ההתנתקות. עזרא
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים