שתף קטע נבחר

עלון מהימין הקיצוני לחיילים: לא לשרת בצבא הגירוש

אנשי הימין הקיצוני מחלקים בין מתגייסים וחיילים עלון הקורא להם לא לשרת בצבא שיגרש יהודים מעל אדמתם. העלון נכתב בהתייעצות עם מספר רבנים. פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן: "סרבנות לא מספיקה. פתחנו במסע להסביר לחיילים שאם תהיה פקודת פינוי הם לא יכולים להיות בצבא שכזה, לא בתור ג'ובניקים ולא בתור לוחמים במקום אחר"

"ביום בו תחליט חס וחלילה ממשלת החורבן לבצע את אקציית היהודים מבתיהם, לך למפקדיך ואמור להם: צה"ל הוא צבא ההגנה לישראל, ולא צבא הגירוש לישראל! אני בצבא שמגרש יהודים מעל אדמתם - לא משרת". כך נכתב בעלון שמחלקים אנשי הימין הקיצוני ברחבי הארץ בקרב בני נוער המועמדים לגיוס וחיילים, בו הם קוראים להם לסרב פקודה ולא להתגייס לצה"ל. העלון נכתב בהתייעצות עם מספר רבנים.

 

היום (ג') הופצו ברחבי הארץ העלונים, תחת הכותרת "חייל יהודי". בעלון נכתב: "הגיע הזמן לזכור: הלנו אתה אם לצרינו", וחתומים עליו ה"מהפכנים".

 

 

מתחת לכותרת נכתב: "בימים אלו שוקד אריק שרון על פרטיה האחרונים של תוכנית גירוש היהודים מחבל עזה ומצפון השומרון. בקרוב מאוד אנו עלולים לחזות במראות קשים של חיילים ושוטרים המגרשים נשים וטף, זקנים וגברים מבתיהם, ובדחפורים של צה"ל, שעולים על בתי כנסת ובתי ספר, על מתנ"סים ובתי מגורים ומוחקים עד היסוד את כל הקיום היהודי במקומות אלו".

 

עוד נכתב: "אתה, חייל יהודי, תצטרך בקרוב להחליט איפה אתה עומד, האם תישאר בצבא שעושה פשעים שכאלה, או שתעשה את הצעד הנכון ותודיע שאתה בצבא שפועל נגד עמו - לא משרת. ולא, אל תעשה לעצמך הנחות.

 

"אל תחשוב שתוכל להגיע להסדר עם מפקדי הצבא, שאתה בעת הגירוש תשרת באיזה מחסום ובכך לא תיקח חלק פעיל בגירוש, כי בכך אתה גם תשקר לעצמך וגם תחטא בשתיים. אתה תגרום לחייל אחר לבצע את הפשע, ואתה גם תאבטח את הפשע בכך שתמלא את מקומו של חייל אחר, שאם לא היית משרת בעמדתו היה הוא נאלץ לעשות זאת, תחת מלהשתתף בגירוש. אנו קוראים לך לבחור בדרך הישר".

 

בסוף העלון נכתב: "ביום בו תחליט חס וחלילה ממשלת החורבן לבצע את אקציית היהודים מבתיהם, לך למפקדיך ואמור להם: צה"ל הוא צבא ההגנה לישראל, ולא צבא הגירוש לישראל! אני בצבא שמגרש יהודים מעל אדמתם – לא משרת!!!", ועליו, כאמור, חתומים ה"מהפכנים".

 

"סרבנות לא מספיקה"

 

פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן, אמר ל-ynet: "אני חושב שסרבנות בשעת גירוש היהודים לא מספיקה, וגם לא כל מיני הסברים כאלה או אחרים שייעשו עם מפקדי הצבא, שאותם אלה שלא רוצים להשתתף ישרתו במקום אחר, ובמקומם יבואו אחרים. לכן פתחנו במסע להסביר לחיילים שאם תהיה פקודת פינוי הם לא יכולים להיות בצבא שכזה, לא בתור ג'ובניקים ולא בתור לוחמים במקום אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
פדרמן. "גם לא ג'ובניקים"
צילום: עמית שאבי
צילום: אפי שריר
(ארכיון)
צילום: אפי שריר
מומלצים