שתף קטע נבחר

אישומים חדשים נגד איל ההון הרוסי בוריס ברזובסקי

ה"אוליגרך" ברזובסקי, הגולה מרצון בלונדון מאז שנת 2000, מואשם בהונאה רחבת היקף ובניצול לרעה של תפקידו. הרשויות ברוסיה הוציאו נגדו צו מעצר בינלאומי

התביעה-הכללית של רוסיה הגישה אישומים חדשים כנגד איל ההון ויריבו הגדול של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בוריס ברזובסקי, הכוללים האשמות בהונאה רחבת היקף וניצול לרעה של תפקידו. על כך דיווחה היום (ד') סוכנות הידיעות אינטרפקס.

 

לפי דיווחי אינטרפקס, התובע האזורי איבאן סיידרוק אמר כי הרשויות ברוסיה הוציאו צו מעצר בינלאומי כנגד ברזובסקי, שחי בלונדון מאז שנת 2000. לדברי סיידרוק, ברזובסקי מבוקש בשל רכישה כוזבת של אדמה ממשלתית בזוקובקה, פרבר יוקרתי של מוסקווה.

 

ברזובסקי שימש כיועץ לנשיא לשעבר בוריס ילצין, והיה בעל השפעה רבה. למרות שסייע לבחירתו של פוטין, יצא ברזובסקי נגדו כמעט מהיום הראשון לכהונתו. לטענת ברזובסקי, הסיבה לחקירות הפליליות נגדו היא פוליטית.

 

לאחרונה - נוכח שורת פיגועי הטרור שפקדו את רוסיה והשינויים הפוליטיים שהכריז הנשיא ולדימיר פוטין בעקבות אותם פיגועים - יצא ברזובסקי בהתקפה חריפה נגד פוטין והקרמלין. הוא אף פירסם מכתב גלוי בעתונות הרוסית, ובו קרא לנשיא לשעבר ילצין למחות בפומבי על הרס הדמוקרטיה ברוסיה.

 

ילצין נענה לקריאה; בראיונות, שהעניק לעיתונות הרוסית,אמר כי הצעדים שנקט פוטין - שינויים בחוקה, המעניקים כוח רב יותר לקרמלין - מדרדרים לאחור את הדמוקרטיה ברוסיה ושקולים למתן פרס לטרוריסטים.

 

פרשנים מציינים כי סמיכות הזמנים - בין אותה ביקורת חריפה שמתח ברזובסקי על פוטין, ובין פירסום האישומים החדשים נגדו - מעוררת את החשד ולפיו ייתכן שמדובר בצעד נקמני מצד השלטונות הרוסיים.

 

ברזובסקי הוא אחד מהחברים הבולטים בקבוצה שזכתה לכינוי "האוליגרכים", קבוצת בעלי הון רוסים, שהשתמשו בקשריהם הפוליטיים וגרפו רווחים עצומים מהפרטת נכסי המדינה במהלך הסערה הפוליטית והכלכלית שהתרחשה לאחר התמוטטות המשטר הסובייטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אישומים חדשים נגד ברזובסקי
מומלצים