שתף קטע נבחר

שרון: נכה בפעילי הטרור "בכל הכוח"

ראש הממשלה בתגובה לפיגוע בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים: "לרוב אנחנו מצליחים לסכל פיגועים, אך לפעמים הם מצליחים...". ח"כ יתום (ליכוד): "ככל שמתגברת נחישות שרון לבצע את הההתנתקות, גוברת נחישות המחבלים לבצע פיגועים". השר עזרא: "חייבים להחיש את בניית הגדר"

"לרוב אנחנו מצליחים לסכל פיגועים, אך לפעמים הם מצליחים כפי שקרה היום. אנחנו מתכוונים להמשיך להילחם בטרור בכל הכוח". כך אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, בתגובה לפיגוע בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים

 

מנגד, חברו של שרון לסיעת הליכוד, ח"כ אהוד יתום אמר שהפיגוע בירושלים מוכיח שככל שמתגברת נחישותו של ראש הממשלה לבצע את תוכנית ההתנתקות, כך גוברת נחישות המחבלים לבצע פיגועים.

 

השר לביטחון פנים גדעון עזרא אמר כי "נמנע אסון כבד בזכות העובדה שאנשי מג"ב מנעו בגופם אסון גדול יותר". לדבריו, "כשצה"ל והשב"כ לא מצליחים, המעגל השלישי הוא של מג"ב ומשטרת ישראל - וכאן הוא הצדיק את עצמו".

 

עזרא הוסיף כי "המחבלת היתה משכם, וכפי הנראה העדיפה להגיע מירושלים - שם עדיין אין גדר, מאשר מאזור השרון - שם יש גדר, והמסקנה היא שצריך להחיש את בניית הגדר".

 

ח"כ גילה פינקלשטיין (מפד"ל) הצטרפה לדבריו של יתום ואמרה: "פרס ההתנתקות מלבה את מוטיבציית הטרור הפלסטיני. הפלסטינים שואבים עידוד לנוכח תאוות הפינוי של ממשלת ישראל".

 

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר בתגובה לפיגוע כי "הורדת המחסומים מאפשרת למחבלים להתקרב אלינו ומסכנת את חיינו... חייהם וביטחונם של אזרחי ישראל חשובים יותר מרווחתם של הערבים".

 

ח"כ גילה גמליאל (ליכוד), אמרה בתגובה: "הפיגוע המזעזע באזרחים חפים מפשע מוכיח שוב ושוב שפניה של הרשות הפלסטינית, שמגדלת ומחנכת את הנוער להתאבד ולפגוע, היא לטרור ולא לשלום. יש לפעול כנגד הטרור בכל הדרכים והעוצמה".

 

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שמעון פרס, אמר: "אני שולח תנחומים למשפחות הנופלים, ברכות החלמה לפצועים ומצדיע לכוחות הביטחון במקום הפיגוע על אומץ ליבם". פרס הוסיף כי לצד המלחמה בטרור יש לפתוח בהידברות מדינית. 

 

גם מטה הבנות ז'נבה פירסם תגובה בעקבות הפיגוע. "אנחנו מקווים כי כאב השכול וזעקות הפצועים יגרמו לשרון להבין כי עד

שלא נדבר זה לא ייגמר, כי הדרך לביטחון עוברת בהידברות ובהסכם עם הפלסטינים", לשון ההודעה.

 

ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל) אמר: "אני מתנגד לכל צורה של אלימות ופגיעה באזרחים, אבל כל עוד יש כיבוש והשפלה יימשך העימות ותימשך האלימות".

 

ראש עיירת ירושלים, אורי לופוליאנסקי, אמר כי הפיגוע רק מדגיש את החשיבות של המשך בניית החומה סביב העיר, כדבריו, "שהיא חומת חיים".

 

ארגון "גדודי חללי אל-אקצה", הזרוע הצבאית של הפתח, קיבל על עצמו את האחריות לפיגוע. בשיחה עם ynet אמר בכיר בארגון כי מדובר בתגובה לחיסול הפעילים בג'נין, בראשם השייח' מחמוד חליפה, וההרוגים בפעולת צה"ל האחרונה בשכם.


פורסם לראשונה 22/09/2004 16:46

 

אטילה שומפלבי סייע בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הפעם הם הצליחו. שרון
צילום: רויטרס
הנחישות גוברת בהתאם להתנתקות. ח"כ יתום
צילום: גלי תיבון
צילום: אלעד גרשגורן
להחיש את בניית הגדר. עזרא
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: רויטרס
זירת הפיגוע בצומת הגבעה הצרפתית
צילום: רויטרס
מומלצים