שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פאוול: אם המהלך הדיפלומטי עם איראן ייכשל - כל האופציות פתוחות
  שר החוץ האמריקני אמר במסיבת עיתונאים בניו יורק כי אינו מודע לתוכנית ישראלית לתקוף באיראן. אולם אם ייכשל המהלך הדיפלומטי, אמר, "כל האופציות פתוחות". שלום נפגש עם מזכ"ל האו"ם וקרא לו לנקוט בסנקציות נגד איראן, ש"אינה מתכוונת לוותר על שאיפותיה בתחום הגרעין". אנאן העריך: אם האיראנים לא ימלאו אחר התחייבויותיהם, הנושא יועבר למועצת הביטחון

  הגיזרה האיראנית מתחממת: שר החוץ האמריקני, קולין פאוול, אמר הלילה (ה') במסיבת עיתונאים במטה האו"ם בניו יורק בהתייחסו לאפשרות שישראל תתקוף את הכור הגרעיני באיראן, כי אינו מודע לתוכנית כזו. אולם פאוול הוסיף באותה נשימה כי "לרשות כל מדינה עומדות כל האפשרויות".

   

  פאוול אמר: "אנחנו פועלים בעולם הדיפלומטי והמדיני. היתה לי שיחה טובה עם שר החוץ שלום, שהקיפה את מה שאנחנו עושים עם האיחוד האירופי והסוכנות

  הבינלאומית לאנרגיה אטומית. כולם מסכימים עם ההחלטה שהתקבלה בשבוע שעבר בסוכנות לאנרגיה אטומית, ויש הבנה לפיה איראן חייבת להתייחס לחשש של הקהילה הבינלאומית".

   

  לדברי פאוול, "אם איראן לא תעשה זאת בפגישה שתהיה בנובמבר, תהיה כל סיבה להעביר את הנושא למועצת הביטחון. אולם אם גם המהלך הדיפלומטי לא יצליח, אנחנו לא מדברים על תקיפה, אבל כל אופציה נשארת כמובן על השולחן".

   

  השר שלום באו"ם: להטיל סנקציות על איראן

   

  ישראל קראה אמש לאו"ם לנקוט בסנקציות נגד איראן, בטענה שהיא אינה מתכוונת לעולם לזנוח את שאיפתה להשיג נשק גרעיני. שר החוץ, סילבן שלום, נפגש עם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, בעצרת השנתית של האו"ם בניו יורק, ואמר לו כי על אומות העולם להתאחד כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני.

   

  אנאן העריך כי אם האיראנים לא ימלאו את התחייבויותיהם, הנושא יועבר לטיפול מועצת הביטחון במהלך נובמבר הקרוב.

   

  "אנחנו יודעת שהאירופים מנסים לדבר עם האיראנים. אבל אנחנו יודעים שהאיראנים לעולם לא יזנחו את תוכניותיהם לפתח נשק גרעיני. הם רק מנסים להסתיר זאת", אמר שלום לאחר הפגישה עם אנאן.

   

  על הפיגוע בגבעה הצרפית אמר שלום: "לצערנו זוהי הוכחה נוספת כי הפלסטינים ממשיכים לעסוק בטרור ולעודד אותו, במקום לעסוק במניעתו". השר שלום קרא בעצרת לגנות את הפלסטינים על חידוש הטרור.

   

  בנושא סוריה אמר השר: "שינויים קוסמטיים בפריסת הכוחות הסוריים בלבנון אינם מהווים מימוש של רצון מועצת הביטחון לסיים את כיבושה של סוריה בלבנון". שלום הוסיף: "ישראל מעוניינת בשלום אמיתי עם סוריה, ברגע שזו תבוא לשולחן המו"מ ללא טרור ומתוך רצון אמיתי להתפייס".

   

  שלום נפגש גם עם שר החוץ הקטארי, חאמד בן-ג'אסם אלתאני. השניים סיכמו על הזמנת נציגים דתיים בכירים להשתתף במפגש של שלוש הדתות, בדוחא שבקטאר במרס 2005.  


  פורסם לראשונה 22/09/2004 23:49

   

  בהכנת הידיעה השתתף יצחק בן חורין
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  אנאן ושלום באו"ם
  צילום: איי אף פי
  צילום: איי פי
  כל האופציות פתוחות. פאוול
  צילום: איי פי
  מומלצים