שתף קטע נבחר

אלדד: שרון התיר את דם החיילים

אפי איתם: "המחבלים מתחרים מי יקטוף את הפרס הגדול על נסיגה תחת אש והחרבת מפעל חייהם של המתיישבים". אופיר פינס: "נסיגה רק בקיץ היא הפקרות, כל יום שעובר מסכן חיי אדם". תנועת "שובי": "אין לנו ילדים מיותרים, על הממשלה להתנצל בפני המשפחות על ששלחה את החיילים לרצועת המוות"

"כאשר שרון מודיע בראיונות חג שעד סוף 2005 לא יישאר אף יהודי בעזה, למחבלים לא נותר אלא להתחרות ביניהם מי יקטוף ראשון את הפרס הגדול". כך אמר הבוקר (יום ה') יו"ר המפד"ל, ח"כ אפי איתם, בתגובה לתקרית הקשה ליד ההתנחלות מורג.

 

כמו תסריט ידוע מראש, גם הפעם הפכה התקרית ברצועה לאמצעי ניגוח בין שמאל לימין, על רקע תוכנית ההתנתקות המתקדמת. 

 

בראיונות החג עליהם דיבר יו"ר המפד"ל הבהיר ראש הממשלה כי הלחימה בטרור תימשך ואף תוגבר, ובמקביל, תוכנית ההתנתקות תבוצע כמתוכנן. 

 

לדברי ח"כ איתם, עד לא מכבר שר בממשלת שרון, "ארגוני החבלה מתחרים ביניהם מי ייקח את הקרדיט על הבריחה תחת אש של צה"ל ועל החרבת מפעל חייהם של המתיישבים".

 

ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי הגיב בחריפות רבה יותר: "אחרי הפיגועים בירושלים ובמורג כבר ברור שבכניעתו לטרור התיר שרון את דמם של החיילים והמתיישבים בכל הארץ. הוא ומופז צריכים לקבל אחריות לכישלון ולהתפטר".

 

צבי הנדל, יו"ר סיעת האיחוד הלאומי: "זו עוד תוצאת דמים לרוח הגבית שמעניקה למחבלים תכנית הבריחה של ראש הממשלה. מאז פורסמה התכנית הגבירו המרצחים עד מימדים של טירוף את ירי המרגמות, הקסאמים, המטענים וניסיונות החדירה לגוש קטיף, שדרות והנגב המערבי".

 

"אין לנו ילדים מיותרים"

 

גם ח"כ אופיר פינס מהעבודה הגיב על התקרית הקשה. אף הוא תקף את שרון, אך מסקנותיו, כצפוי, שונות בתכלית: "אני קורא לראש הממשלה להתחיל לפנות את הרצועה לאלתר. כוונתו לבצע התנתקות רק בקיץ היא הפקרות מוחלטת, שכן כל יום שעובר מקפח חיי אדם".

 

ח"כ אחמד טיבי אמר כי "אמהות החיילים ההרוגים חייבות להפנות אצבע מאשימה כלפי מנהיגי המתנחלים שעליהם שמרו".

 

ענת מטר, אמו של חגי, אחד מחמשת סרבני המצפון ששוחררו מן הכלא ומצה"ל, אמרה ל-ynet בעקבות התקרית: "לצערנו, מותם של החיילים הוא בדיוק חלק מהמחאה שלנו. אנחנו מוחים על המוות והסבל המיותרים האלה. מורג לא צריכה בכלל להיות שם, צה"ל בכלל לא צריך להיות בעזה, ושלושת החיילים האלה, אם לא היו שם - לא היו מתים". מטר, שתשתתף הערב במסיבת שחרור עם אמנים מהארץ ומחו"ל למען הסרבנים, מוסיפה: "נמשיך להיאבק עד שיחזרו לגבולות 67' ויגיעו להסכם הוגן". 

 

דורית אלדר, דוברת תנועת "שובי – נשים למען יציאה מעזה": "כאמהות לחיילים איננו מוכנות שילדינו יסכנו חייהם לשווא, אין לנו ילדים מיותרים להקריב למען רצועת המוות. על הממשלה לממש את החלטתה ולצאת מעזה מייד. ערב יום כיפור, על ממשלת ישראל להתנצל בפני משפחות החיילים אותם שלחה למות ברצועת המוות בעזה".   

 

"מטה הרוב", ארגון גג של קבוצות בשמאל, החליט היום לקיים שרשרת של פעולות מחאה בדרישה לצאת מיד מרצועת עזה. הפעולות יחלו כבר בימים הקרובים ויימשכו לאורך השבועות הבאים.  

  


פורסם לראשונה 23/09/2004 10:14

 

בהכנת הידיעה השתתפו טלי יצחקי ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
התיר את הדם. אלדד
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
הפקרות. פינס
צילום: אתר הכנסת
צילום: חן מיקא
מתחרים על הקרדיט. איתם
צילום: חן מיקא
צילום: ערוץ 1
לא צריך להיות שם. מטר
צילום: ערוץ 1
מומלצים