שתף קטע נבחר

נדחתה הפצת חבילת העדכונים ל-Windows XP בעברית

הגרסה העברית תהיה זמינה באמצעות תכונת העדכון האוטומטי החל מה-5.10 ולא ממחר, כפי שתוכנן מראש

מיקרוסופט ישראל מודיעה על דחייה בת שבוע בהפצת SP2, חבילת העדכונים השנייה ל-Windows XP, באמצעות Windows Update. הגירסה העברית תהייה זמינה החל מה-5.10 ולא ממחר, כפי שהובטח מראש. הנימוק שניתן לדחייה הן סיבות טכניות, כאשר החבילה העברית היא רק אחת מתוך כמה מהדורות של SP2 בשפות שונות, אשר נדחו.

 

החל מה-5.10 תופץ הגרסה העברית למחשבים של משתמשי Windows XP התומכים בקבלת עדכונים באמצעות העדכון האוטומטי. לחילופין, ניתן יהיה להוריד את החבילה בתאריך זה באמצעות אתר Windows Update. מידע נוסף זמין במדריך SP2 המקיף של ynet.

 

המבקשים להתקין את החבילה העברית כבר עכשיו, יכולים לעשות זאת באמצעות אתר ההורדות של מיקרוסופט, אך מדובר בחבילה גדולה של 258 מגה בייט, הכוללת את כל עדכוני העבר.

 

מהי SP2

  

חבילת העדכונים השנייה (Service Pack 2 ובקיצור SP2) עבור Windows XP היא חבילת העדכונים המקיפה ביותר שיצאה עד כה עבור Windows, וחלק ממומחי המיחשוב מתייחסים אליה כגירסה חדשה של מערכת ההפעלה.

  

החבילה כוללת שיפורי אבטחה רבים עבור Windows, הדפדפן אינטרנט אקספלורר ותוכנת הדואר אאוטלוק אקספרס. שיפורים אלה כוללים את מרכז האבטחה, איזור המספק למשתמש מידע אודות רמת אבטחת המידע של מחשבו נגד וירוסים ומזיקים, פיירוול משודרג, שיופעל כברירת מחדל, חסימת יציאות במחשב, אבטחת דואר אלקטרוני משופרת ויותר מ-150 תיקוני באגים.

  

נוסף על כך, SP2 מוסיף מנגנון חסימה של חלונות קופצים (פופ-אפ) לדפדפן אינטרנט אקספלורר ויכולות Wi-Fi (רשת אלחוטית) ו-Bluetooth (תקשורת אלחוטית לטווחים קצרים) למערכת ההפעלה. על פי מיקרוסופט, שינויים אלה צפויים להפוך את מערכת ההפעלה לבטוחה יותר, ולהפחית את כמות איומי האבטחה והתקפות הווירוסים והתולעים.

  

משתמשים בעלי מערכת הפעלה Windows XP באנגלית בהם הופעלה תכונת העדכון האוטומטי כבר יכולים להוריד את החבילה. כאשר SP2 תהיה מוכנה להורדה, יופיע סמל בשורת המשימות במחשב שיבקש מהמשתמש אישור להוריד את העדכון. עם הקלקה על הסמל, יוכל המשתמש להוריד חינם את העדכון. 

 

משתמשים בעלי ממשק עברי יוכלו להוריד את חבילת העדכונים השנייה ל-XP ממרכז ההורדות בימים הקרובים, והחל מה-28 בחודש היא תרד אוטומטית למחשבים בהם תופעל אפשרות העדכון האוטומטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים