שתף קטע נבחר

עיראק: בוטלו ההאשמות נגד אחמד צ'לבי

שופט עיראק סגר את התיק שנפתח נגד הפוליטיקאי העיראקי בחשד לזיוף מחוסר ראיות. עם זאת, התיק נגד אחיינו, סאלם צ'לבי, בחשד לרצח נותר פתוח

שופט עיראקי בכיר הודיע שסגר את התיק שנפתח נגד ד"ר אחמד צ'לבי, יו"ר מפלגת הקונגרס העיראקית, בחשד לזיוף.

 

השופט אמר שכבר לפני כשבוע וחצי הגיע למסקנה כי אין מספיק ראיות כדי להמשיך בטיפול המשפטי בפרשה. לדבריו, אם יובאו ראיות חדשות התיק ייפתח מחדש.

 

ההחלטה מהווה ניצחון לצ'לבי נגד יריבו הפוליטי, ראש הממשלה הזמני איאד עלאווי, ואנשי המנגנון העיראקי הסרים למרותו. ההחלטה להעלות את האישומים נגדו פורסמה באוגוסט בעת שצ'לבי היה בחופשה באיראן. פרשנים העריכו אז כי המהלך הוא ניסיון של עלאווי ואנשיו לגרום לצ'לבי להישאר מחוץ לעיראק מחשש שייעצר.

 

ואולם צ'לבי לא נרתע, חזר לעיראק עם פירסום הפרשה, תקף את המאשימים אותו וטען לחפותו. 

 

צ'לבי, שגלה מעיראק בתקופת שלטונו של סדאם, היה יקיר הממשל האמריקני ורבים בפנטגון הועידו לו תפקיד בכיר בממשל העיראקי החדש, אולם לפני מספר חודשים סר חינו בעקבות חשד שהעביר מידע חשאי מארה"ב לגורמים באיראן.

 

במקביל הועלו האשמות גם נגד אחיינו, סאלם צ'לבי, בגין רצח של פקיד בכיר במשרד האוצר העיראקי. באותה עת עמד סאלם צ'לבי בראש הרכב השופטים שמונה לשפוט את הרודן המודח סדאם חוסיין, משרה בעלת כוח פוליטי רב במיוחד. צ'לבי טען שהמהלך נועד להדיח אותו מתפקידו כדי להשתלט על המשרה. 

 

השופט העיראקי הודיע כי התיק נגד סאלם צ'לבי נותר פתוח והחקירה בעניין נמשכת. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אחמד צ'לבי. התיק נסגר
צילום: רויטרס
מומלצים