שתף קטע נבחר

המתנחלים זועמים: מכתבי פינוי הגיעו להרוגים

המכתבים ששלחה מינהלת ההתנתקות למתנחלים הגיעו היום לצפון השומרון. המתנחלים נדהמו שגם כמה מחבריהם שנרצחו בפיגועים קיבלו מכתבים. משה הרמלך, שבנו שולי ז"ל נרצח בפיגוע: "אני מרגיש כאילו תקעו לי סכין בגב וסובבו עמוק". מינהלת ההתנתקות: "ננקוט בכל האמצעים הנדרשים על-מנת למנוע הישנות של מקרים מסוג זה בעתיד"

מתנחלים בצפון השומרון זועמים על כך שמכתבים שנשלחו על-ידי מינהלת ההתנתקות לקראת הפינוי הגיעו לאנשים שנרצחו בפיגועים.

 

בערב יום הכיפורים שלח ראש מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, מכתב לתושבי גוש קטיף וצפון השומרון על רקע תוכנית ההתנתקות. בין היתר מופיעה במכתב הצעה למתן מקדמה על הפיצוי, ועזרה בהתיישבות מחדש. היום הגיעו המכתבים לתושבי צפון השומרון (שא-נור, חומש, גנים וכדים).

 

הטעות במשלוח מכתבים להרוגי פיגועים נבעה משימוש ברשימות לא מעודכנות של המדינה, כתוצאה מחוסר שיתוף פעולה של מזכירויות היישובים במתן רשימת השמות למינהלת. 

 

היום, כשהגיעו המכתבים, נדהמו התושבים לראות שגם לתושבים שנרצחו בפיגועים הגיעו מכתבים. בין היתר, קיבלו מכתבים אליה קרביץ ז"ל, דני יהודה ז"ל, בוריס קורובר ז"ל ושולי הרמלך ז"ל. קרביץ, יהודה וקורובר נרצחו בדרכם לביתם ביישוב חומש, ואילו שולי הר-מלך נרצח בדרך מההתנחלות כוכב השחר, ואשתו, שהייתה בהיריון מתקדם נפצעה קשה.

 

"תקעו לי סכין בגב וסובבו"

 

משה הרמלך, אביו של שולי ז"ל, אמר ל-ynet: "אני מרגיש כאילו תקעו לי סכין בגב וסובבו אותו עמוק עמוק. הבן שלי היה ממחדשי היישוב חומש, כל חייו הוא דאג ופעל למען חומש. הוא ידע את הסכנות שיש בישוב והחיים בו, ובכל זאת הוא לא ויתר.

 

"באו ארבעה מחבלים, ירו על הבן שלי, הרגו אותו ופצעו קשה את אשתו שהיתה בהריון. בהלוויה בא לכאן גדעון עזרא ואמר שלא ניתן למחבלים לנצח, שנמשיך להיאבק ולחיות פה. אז מה השתנה עכשיו? זה מכתב אדיוטי. רוצים לשכנע את הבן שלי שלא לגור בבית שלו בחומש?

 

"דיברתי עם המינהלה ואחד האנשים שם חזר אלי וביקש סליחה. אבל זה לא בר סליחה. אני מציע שיונתן בשיא ואנשי המינהלה יקחו את המכתב הזה ויעבירו אותו לבן שלי בעולם הבא. אני מתכווון למה שאני אומר.

 

"מי שכתב את המכתב עבר את הקו האדום. המילים פוגעות, מאוד פוגעות. אנחנו לוקחים את האבל איתנו כל הזמן, ולא צריכים את המכתב הזה שיזכיר לנו את שולי, אבל זה כואב ביתר שאת. העניין האנושי פה הוא העניין. איפה הרגישות המינמלית? אלה אנשים אטומים".

 

תושבים נוספים אמרו בעקבות שליחת המכתבים: "מי שזומם לעקור יהודים מבתיהם מסוגל לשלוח הצעת פיצויים והתיישבות מחדש לנרצחים שאדמת היישובים נקנתה בדמם".

 

 

לדבריהם, "לשכת ראש הממשלה ושליחם יונתן בשיא, מוכיחים את היותם מנותקים מהמציאות בישראל".

 

התושבים הבטיחו "לזרוק לפח" את המכתב ששלח בשיא, ועל תוכנית העקירה של שרון הם אומרים כי היא "תיזרק לפח האשפה של ההיסטוריה". 

 

ממינהלת סל"ע נמסר בתגובה: "מינהלת סל"ע (סיוע למתיישבי עזה וצפון השומרון) מצטערת ומתנצלת על התקלה שנפלה. המינהלת ביקשה ממזכירויות היישובים לבדוק את רשימות התושבים, אך למרבה הצער לא זכתה לשיתוף פעולה. מינהלת סל"ע תנקוט בכל האמצעים הנדרשים על-מנת למנוע הישנות של מקרים מסוג זה בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זעם בעקבות מכתב מיונתן בשיא
אחד המכתבים שנשלחו
מומלצים