שתף קטע נבחר

הצעת חוק: המפעלים ישלמו ארנונה - לדימונה

37 ח"כים חתמו על הצעת חוק לפיה ישלמו מפעלים בשטחים הסמוכים לדימונה את מס הארנונה לעירייה, ולא למועצה האיזורית תמר. פירוש הדבר תשלום מס נמוך יותר, הטבה ממנה ייהנו המפעלים ועובדיהם, מרביתם תושבי דימונה

מושב החורף של הכנסת יתכנס מייד בתום חג הסוכות, וחברי הכנסת ישובו מפגרת קיץ ארוכה לעבודתם הפרלמנטרית. אולם כבר במהלך הפגרה חתמו 37 ח"כים מסיעות הליכוד, ש"ס והאיחוד הלאומי, על הצעת חוק משמחת עבור העיר דימונה, שמסיימת את המחלוקת סביב תשלומי הארנונה של המפעלים הסמוכים לעיר.

 

הצעת החוק קובעת כי מפעלים בשטחים הסמוכים לדימונה המניבים ארנונה עסקית ונכללים כיום בתחום שיפוטה של המועצה האיזורית תמר - ייכללו מעתה בשטחה של דימונה. זוהי בשורה משמחת עבור המפעלים, המשלמים מס ארנונה גבוה למועצה האיזורית תמר, וישלמו על פי הצעת החוק את המס לעיריית דימונה.

 

מדובר במפעלים בקריה למחקר גרעיני, במישור רותם כולל אפעה, ובפארק התעשיות תמ"ד.

 

הצעת החוק קובעת: "שטחים אלה סמוכים לדימונה ולא למועצה האזורית תמר, המרוחקת כ-60 ק"מ מהם. המועצה האזורית תמר מונה כ-1,200 תושבים בלבד, בהשוואה לדימונה המונה כ-40,000 תושבים. תושבי דימונה מהווים את כוח העבודה העיקרי במפעלים אלה ומן הראוי שהם ייהנו מההחזר שמשלמים מעסיקיהם - המפעלים, בדרך של ארנונה עסקית".

 

עוד נכתב בהצעת החוק: "העברת השטחים לרשותה של עיריית דימונה תתקן מצב בלתי נסבל המקפח את העיר ומפלה אותה ביחס לרשויות מקומיות אחרות, ותתרום לפיתוחה של העיר שתוכל להציע רמת חיים ושירותים מוניציפליים טובים יותר לתושביה ושתמשוך אליה אוכלוסייה חדשה וחזקה."

 

בתחומה של המועצה האזורית תמר מצויים מפעלים נוספים המניבים ארנונה עסקית גבוהה, כגון מלונות ומפעלי ים המלח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
תושבי דימונה ייהנו מהצעת החוק
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים