שתף קטע נבחר

ראש אונר"א: יש בארגון אנשי חמאס, זו לא בעיה

בראיון לרשת הטלוויזיה הקנדית CBC אמר ראש סוכנות הסיוע לפליטים, פיטר הנסן: "העובדה שחמאס הוא ארגון פוליטי לא אומרת שכל מי שחבר בו הוא פעיל טרור, ואיננו מפלים אנשים על רקע דעה פוליטית". משרד החוץ: "הדברים חמורים ומדברים בעד עצמם"

"אין לנו בעיה שחברי חמאס יעבדו באונר"א". כך הודה לא אחר מאשר ראש סוכנות הפליטים אונר"א, פיטר הנסן, בראיון לרשת הטלוויזיה הקנדית CBC. הוא סיפר שאנשי חמאס פועלים בארגונו.

 

בימים האחרונים התנהל ויכוח סוער בין ישראל לאו"ם, על רקע תמונות מזל"ט שבהן נראו אנשי חמאס דוחפים "רקטת קסאם" לרכב של אונר"א. הנסן טען כי מדובר באלונקה.

 

הכתבה ששודרה אמש (יום א') התייחסה לנוכחות אנשי חמאס בארגון אונר"א שעובדים בסוכנות הסיוע והתעסוקה לפליטים. בכתבה עצמה הופיע ראש סוכנות אונר"א בארץ, פיטר הנסן, שאמר: "אני בטוח שיש חברי חמאס בצוות אונר"א, אך אינני רואה זאת כפשע".

 

לדברי הנסן, "העובדה שחמאס הינו ארגון פוליטי לא אומרת שכל מי שחבר בו הוא פעיל טרור ואיננו מפלים אנשים על רקע דעה פוליטית". שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, עתיד להתייחס לדברי הנסן בפנייתו למזכ"ל האו"ם בנושא הדרישה לחקור את אירוע האמבולנס.

 

דובר משרד החוץ , דוד סרנגה, אומר בתגובה לדברים: "אנו רואים בחומרה את דבריו של מנהל אונר"א אשר מאשר כי גורמי חמאס מעורבים בפעילות הארגון". לדבריו, "ידוע לכל כי החמאס מוכר כארגון טרור על ידי ארה"ב והאיחוד האירופי, קנדה ואוסטרליה". גורמים במשרד הוסיפו "דבריו של פיטר הנסן חמורים ומדברים בעד עצמם".

 

הכתבה מעלה את השאלה כיצד קנדה ששותפה בתרומת כספים לאונר"א מאפשרת מימון של ארגון אשר מעסיק אנשי חמאס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך סרטון דובר צה"ל
קסאם או אלונקה?
מתוך סרטון דובר צה"ל
מתוך סרטון דובר צה"ל
רכב האו"ם. בשירות החמאס?
מתוך סרטון דובר צה"ל
צילום: איי פי
לא רק סיוע לפליטים?
צילום: איי פי
מומלצים