שתף קטע נבחר

נדיה מטר נחקרה באזהרה בפרשת "היודנראט"

במכתב שנחשף ב-ynet כתבה מטר לראש מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא: "אתה יודנראט מודרני" והשוותה את מעשיו לגירוש יהודי ברלין. בעקבות כך הורה פרקליט המדינה, ערן שנדר, לפתוח נגדה בחקירה בחשד להעלבת עובד ציבור. מטר עם הגיעה למשטרה: "זו רדיפה פוליטית וסתימת פיות, שרון ובשיא משתפים פעולה עם החמאס הנאצי"

חשד להסתה: יו"ר תנועת הימין "נשים בירוק", נדיה מטר, נחקרה בצהריים (יום ג') במשטרה בחשד להעלבת עובד ציבור, בעקבות המכתב ששיגרה לראש מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, שבו השוותה את מעשיו לגירוש יהודי ברלין ולמעשי "יודנראט מודרני". 

 

חוקרי משטרת ירושלים התקשרו לפני מספר ימים למטר והודיעו לה כי עליה להתייצב לחקירה באזהרה בנושא בתחנת מוריה בבירה, בעקבות פרסום מכתבה שנחשף לראשונה ב-ynet. החקירה היום ארכה כשעתיים. מטר שיתפה פעולה עם חוקריה, וציינה במהלך החקירה כי מדובר בחקירה פוליטית, ומי שצריך להיחקר באמת הם אנשי שמאל. היא התחייבה כי אם תצטרך לחזור לצורך השלמת עדות - תעשה זאת.

  

קודם לכניסתה לחקירה אמרה מטר: "מדובר ברדיפה פוליטית וניסיון לסתימת פיות. את מי שצריך להעמיד לדין זה יוסי ביילין ושמעון פרס. אנחנו לא הכבשים של אריק שרון. מדובר פה בסתימת פיות של המחנה הלאומי. תוכנית ההתנתקות היא תוכנית התאבדות ואריק שרון ויונתן בשיא הופכים לזרוע המבצעת של החמאס הנאצי".

 

עוד אמרה מטר: "חשד להעלבת עובד ציבור זה מגוחך. מדובר בביקורת לגיטימית על דרך. אני מתכוונת לשתף פעולה בחקירה ולשאול איך יכול להיות שהפרקליטות מזדרזת לפתוח בחקירה על חשד לעבירה מינורית כשאנשים מהשמאל עשו עבירות חמורות יותר - כמו יוסי ביילין". מחוץ לתחנת המשטרה הפגינו תומכי ימין ומשמרת מחאה בעד מטר."

 

המכתב לבשיא: "אתה חלק מיודנראט מודרני"

 

במכתב לראש מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, השוותה מטר את מכתב הפינוי שהוא התכוון לשלוח לתושבי גוש קטיף וצפון השומרון לקראת ההתנתקות, להודעת הגירוש ליהודים בתקופת השואה. מטר אף צירפה את מסמך הגירוש ליהודי ברלין.

  

היא כתבה: "אני מצרפת בזה מסמך הדומה דימיון מצמרר למכתב שאתה עומד

לשלוח – ובעצם, כל מה שאתה צריך לעשות זה לשנות את התאריך (מ-1942 ל-2004) ואת מקום הגירוש (מברלין לגוש קטיף) והנה, מכתבך יהיה מוכן".

 

היא הוסיפה: "ברצוני לתקן את דברי ההבל של השר פורז שאמר היום ש'גם ליהודי מותר להיות אנטישמי' – המשפט צריך להיות: 'ההיסטוריה מוכיחה שהיהודים הם האנטישמים הכי גדולים'. ויונתן, דע לך, שאין מנוס מהאמת הפשוטה: כל מי שנותן יד לגירוש יהודי גוש קטיף וצפון השומרון – נותן יד למעשה אנטישמי וכך ייזכר לדיראון עולם".

 

עוד כתבה מטר: "עדיין באפשרותך להתפטר מתפקידך הבזוי, ולהגיע ליום הכיפורים, יום הדין, נקי ושלם עם מצפונך, בלי להיות חלק מהיודנראט המודרני - מינהלת הגירוש".

  

בעקבות הדברים, שעוררו סערה, הורה למשטרה פרקליט המדינה, ערן שנדר, לפתוח בחקירה נגד מטר בחשד להעלבת עובד ציבור. ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב משה מזרחי, הטיל את החקירה על משטרת מחוז ירושלים.


פורסם לראשונה 05/10/2004 12:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מטר מגיעה לתחנת המשטרה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
מטר והכרזות נגד בשיא, בכניסה לחקירה
צילום: גיל יוחנן
צילום: שאול גולן
בשיא. "יודנראט מודרני"
צילום: שאול גולן
מומלצים