שתף קטע נבחר

צילום: איי אף פי

הנעדרים: אסף ורותם קפצו לשירותים בטאבה

סיפורי הנעדרים: אסף גרינוולד (27) ורותם מוריה מתל אביב (27) עשו את דרכם חזרה לישראל לאחר שהחושה שלהם באזור נואיבה עלתה באש. רגע לפני החזרה, קפצו לשירותים במלון בטאבה, ומאז הם נעדרים. בבת-ים יושבים ילדיהם של אולג ולודמילה פאיזקוב, וממתינים להורים שנעדרים. השניים יצאו לסיני לראשונה בחייהם, כדי לפגוש חברת ילדות

בין הנעדרים במלון טאבה: אסף גרינוולד ורותם מוריה, שני חברים קרובים בני 27 מתל אביב, שהגיעו עם חבר נוסף למסוף הגבול בדרכם מחופשה מסיני בחזרה לישראל. אבל אז הם החליטו לגשת לשירותים במלון "הילטון טאבה" הסמוך. "הם הלכו לשירותים, היה פיצוץ, ומאז שניהם נעדרים", אמר אתמול בכאב אח של אסף, ערן.

 

 

הוריו, יעקב ועדנה, הגיעו למכון לרפואה משפטית באבו כביר ומסרו דגימות דם. ההורים והאחים, ערן וגלעד, ישבו בערב בביתם, מודאגים, מוקפים חברים ובני משפחה. למרות הזמן הרב שחלף מהאירוע, הם עדיין לא איבדו את התקווה. "אנחנו ממתינים לשמוע את הבשורה, אך יש תקווה קטנה בלב, אולי בכל זאת הם יימצאו חיים בין ההריסות", אומר האח ערן.

 

גרינוולד, מוריה והחבר הנוסף הגיעו לאיזור נואיבה ביום שלישי. מספר האח ערן: "ביום חמישי עלתה החושה שלהם באש. הכל נשרף, הבגדים והתיקים וגם קצת הדרכונים". בעקבות זאת החליטו השלושה לחזור לישראל, ולקראת 7 בערב הגיעו אל מסוף הגבול בטאבה. באותו זמן היו ההורים יעקב ועדנה עם שני ילדיהם במלון באילת.

 

"אסף שלח אס-אם-אס וכתב: 'אבא, בעוד שעה תיקח אותי מהגבול'", סיפר ערן. "השלושה התעכבו במעבר הגבול בגלל הדרכונים שנשרפו קצת, ואסף ורותם הלכו לשירותים במלון". החבר השלישי המתין ליד המסוף.

 

מיד לאחר שנודע על הפיצוץ, הגיעה המשפחה למסוף הגבול, והחבר השלישי סיפר להורים מה קרה. "המשכנו לחכות במסוף, אבל אף אחד לא הגיע. התפללנו למצוא את אסי". אסי עבד בשבועון הבידור "רייטינג", ניגן בגיטרה והיה חבר בלהקת "קפטן רמזי", שאיתה הוא הספיק להופיע במועדונים שונים, בהם מועדון "ברבי" בתל אביב. רותם עסק בתחום המחשבים. נשם מוריה-שמיר, אחותו, אמרה אמש: "עד הרגע האחרון אנחנו לא מאבדים תקווה".

 

ההורים נעדרים, הילדים נותרו לבדם

 

בני משפחת פאיזקוב מבת-ים, ישבו בביתם של אולג ולודמילה, הנעדרים מאז הפיגוע בטאבה, והחזיקו אצבעות. "אנחנו בעיקר מתפללים ומחכים לנס", הם הסבירו.

  

אולג, בן 33, ואשתו לודמילה בת ה-30 יצאו בפעם הראשונה מזה זמן רב לחופשה זוגית, ללא ילדיהם שנשארו בבית. זו היתה הפעם הראשונה שלהם בסיני, סיפרה אחת מבנות המשפחה. מאז הפיצוץ לא נוצר עימם קשר.

 

אולג עובד בבית החולים איכילוב כסניטר ולודמילה עובדת בהנהלת חשבונות בחברה בגוש דן. הם מתגוררים בבת-ים מאז שעלו לארץ לפני כ-10 שנים. לבני הזוג שני ילדים, בני שלוש ותשע. בני המשפחה סיפרו שהבן הקטן עדיין אינו מבין שקרה אסון, ואילו הבן הגדול כל הזמן שואל מתי אבא ואמא יחזרו כבר. "הוא לא מעכל, למרות שאנחנו מנסים להסביר לו את המצב".

 

בני המשפחה המודאגים התבקשו לתת דגימות דם לצורך בדיקת DNA,במטרה לבדוק אם יקיריהם נמצאים בין ההרוגים שנותרו בבית החולים בנואיבה. "אנחנו יודעים שאנחנו ממתינים כרגע לבשורות רעות, אבל למרות זאת, יש עוד תקווה קטנה וואנחנו מחזיקים אצבעות ומתפללים".

 

בני המשפחה הגיעו למכון לרפואה משפטית באבו כביר אחרי שנואשו מלחפש אחר בני הזוג בכל בתי החולים. כמו כן הגיעו חברים לעבודה של פזייקוב מבית החולים איכילוב, שסיפרו כי הוא ואשתו יצאו לטאבה כדי לפגוש שם חברת ילדות של אשתו. החברה היתה בזמן הפיצוץ בחדר האוכל של המלון, והיא ניצלה.


פורסם לראשונה 09/10/2004 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: תומריקו
שלח SMS. אסף גרינוולד
צילום רפרודוקציה: תומריקו
צילום רפרודוקציה: תומריקו
רותם מוריה. נעדר
צילום רפרודוקציה: תומריקו
צילום: עופר מאיר
צוותי החילוץ בהילטון טאבה
צילום: עופר מאיר
מומלצים