שתף קטע נבחר

צילום: איי אף פי

בעקבות הטרור: בטאבה חוששים לפרנסה

נהגי המוניות והעובדים בבתי הקפה בטאבה חוששים שהתיירים הישראלים, מקור פרנסתם העיקרי, יפסיקו להגיע בעקבות מתקפת הטרור. "אנחנו לא כמו שארם א-שייח, שם יש תיירים ממקומות רבים. אצלנו יש רק ישראלים. אם הם יפסיקו להגיע, כולנו נסבול". מנהלי הילטון אופטימיים יותר: "למרבה הצער, התקפות כאלה הפכו ליותר ויותר שכיחות ואנשים מתרגלים למצב"

הזווית המצרית: העובדים המצרים בענף התיירות בטאבה הביעו הערב (שבת) חשש כבד למקומות העבודה שלהם, בעקבות פיגועי הטרור שאירעו ביום חמישי.

 

  • סיקור מיוחד ב-ynet: מתקפת הטרור בסיני

 

עובדים בבתי הקפה בסביבה ונהגי מוניות, אמרו כי הישראלים היו מקור פרנסתם העיקרי ושחסרונם ייפגע קשות במצב הכלכלי בטאבה. "אנחנו לא כמו שארם א-שייח", אמר סלאח עבד אל ג'ית, בעל מרכול בטאבה, "שם יש תיירים ממקומות רבים. אצלנו יש רק תיירים ישראלים. אם הם יפסיקו להגיע, כולנו נסבול. המקום הזה ייסגר". הוא הצביע על החנויות ובתי הקפה בכביש המוביל להילטון טאבה, שעמדו בשממונם.

 

באחד מבתי הקפה ישבו רוב העובדים, צפו באופרת סבון מצרית בטלוויזיה ויצאו מדי פעם להגיש קפה לנהגי המוניות המושבתים ממלאכה. "הגעתי לפני הפיגועים, אבל עכשיו הכל נראה שומם. אף פעם לא ראיתי את המקום כל כך ריק בתקופת החגים של היהודים", אמר אחד הנהגים.

 

נאג'י, מנהל בית קפה אחר על החוף בטאבה, אמר כי בלי תיירים, הוא חושש לעתיד של טאבה. "אין כאן עבודה מלבד בתיירות. אין כאן נפט או ייצור. יש רק תיירים". 

 

גורמים במלון הילטון טאבה אמרו שהם קצת יותר אופטימיים ומקווים שהתיירות לטאבה לא תיעלם לחלוטין. מנהל בעיר ברשת הילטון, דיוויד מייקלס, אמר במהלך ביקור במלון כי הוא סבור שהתיירות לא תיפגע באופן משמעותי.

 

"אני מעריך שהתיירות לא תיפגע מאוד", אמר מייקלס, בעוד צוותי החילוץ ממשיכים בעבודתם בהריסות. "למרבה הצער, התקפות כאלה הפכו ליותר ויותר שכיחות בחמש השנים האחרונות ואנשים מתרגלים למצב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
החוף בטאבה. רק תיירות
צילום: עופר מאיר
צילום: איי פי
לאחר התופת בסיני
צילום: איי פי
מומלצים