שתף קטע נבחר

הקואליציה מתפוררת? כישלון אחר כישלון בכנסת

האוצר נאלץ למשוך את בקשתו להעברת 5 מיליון שקל להכנת תוכנית ההתנתקות במשרד המשפטים, לאחר שהתברר שלקואליציה של שרון פשוט אין רוב. וזה לא היה היום רק בוועדת הכספים: כל סיעות האופוזיציה טרחו ללמד את שרון ואנשיו לקח פוליטי מר

יום לאחר המפלה של ראש הממשלה שרון בהצבעה על הודעתו המדינית, הקואליציה לא מצליחה לתפקד. גם לא בקטנות, בדברים שאמורים להיות הלחם והחמאה של פעולותיה.

 

זה החל בבוקר (יום ג') בוועדת הכנסת, כאשר ח"כ שאול יהלום מהמפד"ל, עדיין חבר קואליציה, ניסה להעביר תיקון לא מהותי לחוק, שלא אמור היה לעורר מחלוקת כלשהי.

 

אבל יהלום מגלה עד מהרה כי חברי האופוזיציה, ובראשם חברי הכנסת אחמד טיבי וזהבה גלאון, החליטו "לעשות בית ספר" פוליטי ליו"ר הקואליציה גדעון סער מהליכוד. הם מגייסים את קולותיהם של חברי האיחוד הלאומי מהימין - ומפילים את בקשתו של יהלום.

 

חולפות שעתיים, ומשרד האוצר מבקש מוועדת הכספים לאשר העברה תקציבית למשרד המשפטים על סך 5 מיליון שקלים, עבור גיבוש והכנה של חוק ההתנתקות. אך כמעט מייד נוכח נציג האוצר לדעת כי מתגבש רוב בקרב חברי הוועדה נגד הבקשה - והוא נאלץ למשוך אותה.

 

ח"כ ניסן סלומיאנסקי מהמפד"ל מברך בציניות את הממשלה: "מאורעות ליל אמש גרמו לממשלה לחזור בה מלקדם את תוכנית ההתנתקות". חבר נוסף בקבוצת המורדים בליכוד, ח"כ חיים כץ, הודיע: "זהו איתות נוסף לראש הממשלה כי אין ביכולתו לבצע את תוכנית ההתנתקות בניגוד לעמדת הסיעה".

 

ח"כ חיים אורון מיחד העיר מנגד: "מדי יום מתברר מצבו הקשה של ראש הממשלה אל מול חבריו בקואליציה ועתידה העגום של תוכנית ההתנתקות. נתמוך בכל העברה תקציבית שתזרז את הנסיגה מרצועת עזה ופינוי ההתנחלויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
נתניהו. האוצר נאלץ למשוך
צילום: דן בלילטי
טיבי. עשו בית ספר
צילום: גלי תיבון
מומלצים