שתף קטע נבחר

ש"ס הציעה לדרעי לחזור לפעילות בתנועה

ל-ynet נודע כי יו"ר ש"ס לשעבר קיבל הצעה לעמוד בראש קרן איסוף תרומות כדי להציל את מוסדות התרבות של התנועה. יו"ר התנועה הנוכחי, ח"כ אלי ישי, התנה את הדבר בכך שדרעי יעסוק בעניינים "רוחניים" בלבד. גורם בסביבת הרב עובדיה מעריך כי היוזמה לא תוליד דבר

שאלת השאלות: האם אריה דרעי עומד לחזור להנהגת ש"ס? בשבועות האחרונים נדונה בביתו של הרב עובדיה יוסף האפשרות שיו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, יחזור לפעילות בתנועה. ל-ynet נודע כי לדרעי הועברה הצעה, בידיעתו של הרב עובדיה, לעמוד בראש קרן איסוף תרומות שתפקידה להציל את מוסדות התרבות התורניים של ש"ס.

 

הצלחה של דרעי בתפקיד עשויה לסלול עבורו את הדרך חזרה לראשות התנועה. ואולם, ראוי להדגיש כי בשל העובדה שדרעי ישב בכלא על עבירה שיש עמה קלון, הוא לא יוכל לשאת בתפקיד ציבורי. עדיין לא ברור אם דרעי ייענה לפנייה. דרעי עצמו סירב להגיב לידיעה, אך ל-ynet נודע כי צפויה לו בקרוב פגישה בעניין זה אצל הרב עובדיה יוסף.

 

הרב שמעון בעדני יזם את החזרת דרעי לשורות ש"ס. בעדני נחשב למספר שניים במועצת חכמי התורה של ש"ס. הרב בעדני הצליח לשכנע בכך את בנו הצעיר של הרב עובדיה, משה יוסף, שהעביר את ההצעה לרב עובדיה.

  

יו"ר התנועה, ח"כ אלי ישי, הגיב באופן קשה, כשהבין שהדברים נרקמו מאחורי גבו. ישי חושש כי הדבר יביא להחזרת דרעי למעגל הפנימי הקרוב לרב עובדיה, ומשם קצרה הדרך לפסגה. גם ניסיונות ההרגעה כי מדובר בקרן חיצונית בלבד שתפקידה גיוס כספים לא עזרו, והוא התנה את הדבר בכך שדרעי לא יוכל להתעסק בנושאים פוליטיים אלא "רוחניים" בלבד.

 

מקורביו של ח"כ ישי מאשרים כי הנושא עלה אך טוענים בתוקף כי מדובר ברעיון שהגיע מאנשיו של דרעי. "מאז שאריה דרעי יצא מהכלא, הוא עסק בנושאים רוחניים בלבד והדבר מבורך. בנושאים הפוליטיים ובמערכת הפנימית של ש"ס, לא תהיה לדרעי מעורבות. כמובן שכל תרומה לנושאים רוחניים מבורכת".

 

ש"ס במשבר כלכלי קשה

 

בסביבתו של ישי מדגישים כי אין כל פגיעה במעמדו כראש התנועה ומספרים כי "בערב יום הכיפורים זימן הרב עובדיה את כל סיעת ש"ס והודיע להם כי 'אין שני לישי, גם אם יבוא מלאך לא אחליף אותו בישי'".

  

חזרתו המדוברת של דרעי לזירה הפוליטית מגבירה את המתיחות הקיימת בש"ס, בשל קריסתם המתמשכת של מפעלי התרבות של התנועה. בין היתר, הופסקו פעילות התרבות שנקטה ש"ס בעבר, כגון מתן שיעורי דת בשעות אחר הצהריים.

 

עצרת החג וההתעוררות בחודש אלול לא התקיימו כמדי שנה, בית ש"ס בירושלים נסגר וכל העובדים פוטרו, וגם רשת החינוך של ש"ס נמצאת בבעיות כלכליות, בעיקר בשל הקשחת הקריטריונים וקיצוץ בתקציבים שכפתה הממשלה.

 

בש"ס אומרים כי המצב הקשה גרם לכך שהרעיון להחזיר את דרעי קסם לרב עובדיה, כי הוא מוערך כ"בעל מהלכים אצל אצולות הממון הספרדיות ובכוחו לגייס כספים ותרומות".

 

גורם הבקיא במתרחש בסביבתו של הרב עובדיה מצנן את ההתלהבות ומעריך כי בסופו לא ייצא דבר מהיוזמה. "כל העת מנסים גורמים שונים לבדוק כיצד ניתן לשלב את הרב דרעי בעשייה כיוון שרואים בו כשרון מבוזבז ואכן עלה הרעיון להעמיד אותו בראש קרן שתתעסק בגיוס כספים בגלל המצב הכלכלי הקשה של ש"ס". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההצעה הועברה לדרעי בידיעת הרב. הרב עובדיה ודרעי
צילום: זום 77
צילום: גלי תיבון
לא היה שותף בעניין. ח"כ ישי
צילום: גלי תיבון
מומלצים