שתף קטע נבחר

הנהלת סכנין: "רביבו איים עלינו וזרק בקבוק"

ה-2:2 הסוער בין אשדוד לסכנין גלש גם אל מחוץ לקווי המגרש. חבר הנהלת אשדוד, רפי נידם: "זה קשקוש מוחלט". לחמן אפילו לא התייצב למסיבת העיתונאים. יוסי מזרחי: "זה חוסר כבוד לכדורגל"

הרוחות במגרש באשדוד סערו גם בתום המשחק והמשיכו לתוך מסיבת העיתונאים, כאשר מאמן בני סכנין, אייל לחמן, סירב להגיע אליה ובמקומו התייצב היו"ר מאזן גנאיים.

 

ללחמן היה עימות פיזי במהלך המשחק עם הבעלים של אשדוד, ג'קי בן זקן ועם חיים רביבו, ושוטרים שנכחו באיזור אף נאלצו להפריד בין הצדדים. האוטובוס של בני סכנין חולץ בחסות המשטרה בשעה שהקבוצה עזבה את האצטדיון האוהדים של אשדוד התקרבו לאוטובוס תוך שהם מקללים את שחקני ואוהדי סכנין.

 

להנהלת בני סכנין היו טענות קשות כלפי אנשי אשדוד, ובראשם חיים רביבו. דובר הקבוצה, מונדר חלאילה, סיפר: "ראיתי את רביבו משליך בקבוק על חבר ההנהלה שלנו, שאהר חלאילה. הבקבוק לא פגע בשאהר, אלא ברשת ההפרדה שליד הספסל".

 

מנהל סכנין, חסן אבו סאלח, הוסיף: "רביבו בכלל לא היה רשום ברשימת האנשים שהיו אמורים להיכנס למגרש. זה לא הפריע לו להתקרב לספסל שלנו ולאיים על איל לחמן. הוא צעק לו 'אתה מאמן ליגה ב'' והאשים אותנו בהרחקות של השחקנים שלהם".

 

חלאילה הוסיף: "לצערי נגזר עלינו להמשיך לסבול את הקריאות 'מוות לערבים'. הגענו כבר למצב בו אנשים נעשו אדישים לכך ולא מתרגשים מזה יותר מדי. זה הכי חמור מבחינתנו".

 

חבר הנהלת אשדוד, רפי נידם, הגיב: "רביבו ובן זקן לא היו במגרש בכלל. הם יושבים מאחורי הגדר ורק נכנסו בשביל להרגיע את העניינים. מה שסכנין מספרים זה קשקוש מארץ הקשקושים, של אנשים שכנראה רואים את רביבו וישר רואים פירסום ותהילה. אם זה היה מישהו אחר הם לא היו אומרים דברים כאלה. כמו שאני מכיר את חיים כל זה לא היה ולא נברא". את תגובתו של רביבו לא ניתן להשיג עד פירסום הידיעה. 

 

בשיחה לתוכנית "שבת של כדורגל" תקף יו"ר איגוד השופטים אריה זייף את התנהגותם של רביבו וזן זקן וטען בין השאר כי "הם הלהיטו את הרוחות. הם לא היו אמורים להיכנס לתחומי המגרש".

 


אייל לחמן. צילום: חגי אהרון

 

מאמן אשדוד, יוסי מזרחי, סיכם את המשחק וגם התייחס להעדרותו של הקולגה: "אני גאה בהופעה ההירואית של הבחורים שלי במחצית השנייה. אני לא יודע להגדיר אם אני מרוצה או מאוכזב, אבל במצב שנוצר זה בסדר. זה לא היה בסדר מצידו של אייל לחמן לא להגיע למסיבת העיתונאים. זה חוסר כבוד לכדורגל.

 

מזרחי גם התייחס לשתי ההרחקות שפסק חיים יעקב נגד קבוצתו: "שתיהן לא היו ולא נבראו והקוון הכריע את המשחק. השופט לא מבין את החוקה. מרחיקים שחקן רק אם העבירה שהוא עושה היא במצב וודאי לשער, ולא אם הוא היה האחרון בדרך לשער. במקרה של עימנואל פאפו, אריק אג'יופור יכול היה למנוע את השער כך שזה לא היה מצב וודאי לגול. ההרחקה של עזיז בכלל הייתה טיפשית".

 

יו"ר סכנין, מאזן גנאיים, דחה את הטענות לגבי משחק אלים: "שתי הקבוצות שיחקו חזק וניסו לנצח. לא סכנין הרחיקה לאשדוד שחקנים, אלא השופט. תוך כמה ימים ננסה לארגן סולחה בין לחמן לביבו ובן זקן. אני אישית אשוחח עם לחמן לגבי זה".

 

שחקן של אשדוד, שביקש לשמור על עילום שם, הביע ביקורת קשה על השופט חיים יעקב: "זה לא היה משחק בכלל, זו הייתה מלחמה. השופט הזה משוגע. לשרוק שני פנדלים ואפילו לא כרטיס אחד. זו אשמת השופט. חבל שזה קרה".

 

בלם בני סכנין, אבי דנן: "זו הייתה התנהגות מגעילה של אנשי אשדוד שלא מתאימה להם. חברי הנהלה ועוזר מאמן שרבים עם שחקנים זה לא מכובד. לפני המשחק הייתי מוכן לסיים בתיקו באשדוד, אבל עכשיו אני מרגיש פספוס. הם הגיעו לשני מצבים והגולים שאנחנו מקבלים לא משקפים את המשחק. זו טעות שלנו ואסור שזה יקרה, אבל הבעיה היא שזה קורה למרות שאנחנו מדברים על זה כל הזמן".

 

דנן גם תיאר את רגע הפגיעה שספג מסודי: אני מאחל לאלן מסודי החלמה מהירה. לא היה קל להפסיד אותו כשהוא בכושר ומחזיק קבוצה שלמה. כשהוא נפל רצתי מייד לחפש רופא ואנשים מסביב התעסקו אם השופט יוציא אדום לאנסה עזיז או לא יוציא אדום. זה מה שהכי הרגיז אותי. אף אחד לא שם לב בכלל שהוא שוכב כמה דקות על הדשא בלי לנשום".

 

בסיום המשחק נסעו ביחד שחקני סכנין, הנמצאים בתחילתו של חודש הרמאדן, לארוחה משותפת. מסודי, שהתלונן על כאבים בחזה, עבר בדיקות בבית החולים ושוחרר לביתו. בקבוצה מאמינים כי הפגיעה ממנה הוא סובל איננה חמורה במיוחד והוא יוכל לחזור לאימונים בשבוע הבא.


פורסם לראשונה 16/10/2004 17:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תמיר בר גיג
חיים רביבו
צילום: תמיר בר גיג
מומלצים