שתף קטע נבחר

ומי זכה בפיס? יו"ר מפעל הפיס

כיצד הצליחו מנכ"ל מפעל הפיס שאול סוטניק והיו"ר שמעון כצנלסון לזכות בתוך שנה במכוניות הפרס של מפעל המנויים? יו"ר הפיס שזכה אתמול במכונית אמר ל"ידיעות אחרונות": אוי, רק זה היה חסר לי. אני מתפלל תמיד שלא אזכה. השניים תרמו את המכוניות לאלו"ט ולאגודה למלחמה בסרטן. דוברת הפיס: לכל העובדים שלנו מותר להשתתף

כנראה שהאימרה "כסף נדבק לכסף" נכונה במיוחד לגבי בכירי מפעל הפיס, אחרת קשה להסביר איך הצליחו שני הבכירים של מפעל הפיס – יו"ר החברה שמעון כצנלסון ומנכ"ל החברה שאול סוטניק – לזכות בתוך שנה במכוניות חדשות בהגרלה השבועית של "תוכנית המנויים" של הפיס.

 

"ידיעות אחרונות" דיווח הבוקר (יום ב') כי ביום חמישי האחרון זכה יו"ר מפעל הפיס שזכה במכונית מסוג שברולט אוויאו. שווי המכונית הוא כ-100 אלף שקלים. כצנלסון הודיע אתמול כי החליט לתרום את מכונית השברולט לאגודת אלו"ט (אגודה לאומית לילדים אוטיסטים), כדי למנוע ביקורת ציבורית על זכייתו בפרס. גם המנכל, שאול סוטניק, תרם בזמנו את המכונית שבה זכה לאגודה למלחמה בסרטן.

 

ביום חמישי התקיימה ההגרלה השבועית של תוכנית המנויים של הפיס. לאחר ההגרלה גילה יעקב מימון, מנכ"ל מועדון תוכנית המנויים, כי יו"ר החברה זכה

במכונית. מימון התקשר לכצנלסון, אך מעברו השני של הקו שמע תגובה מוזרה מאוד: "רק זה חסר לי עכשיו". כצנלסון סיפר אתמול כי החליט לתרום את המכונית לאגודת אלו"ט, "כי תמיד יהיו כאלו שיגידו שזכיתי במכונית בגלל שאני יו"ר מפעל הפיס, למרות שלאיש אין השפעה על תוצאות ההגרלה".

 

לאחר שהחליט לתרום את המכונית, סיפר כי ילדיו התאכזבו: "הבן שלי בדיוק לומד נהיגה, אז זה היה מתאים לו מאוד, אבל הוא יצטרך להסתפק ברכב המשפחתי. הילדים התאכזבו, אבל אשתי קיבלה את זה יפה".

 

שמעון כצנלסון מחזיק בארבעה כרטיסי מנוי של מפעל הפיס. "אני כנראה אחד המנויים המוזרים ביותר, כי מאז שנכנסתי לתפקיד יו"ר מפעל הפיס אני מתפלל ומקווה שאני לא אזכה. גם כשהתקשר אלי מנהל התוכנית וסיפר לי שזכיתי, ישר אמרתי 'אוי, לא'. זאת הפעם הראשונה שאני זוכה, ואני שמח שתרמתי את המכונית".

 

על השאלה מדוע הוא מחזיק כרטיסי הגרלה של מפעל הפיס, השיב כצנלסון: "אני מחזיק בכרטיסי ההגרלה כי אני מאמין במוצר הזה, למרות שידעתי שאני לא אממש את הזכייה. זוהי העדות הכי טובה לכך שההגרלות אמינות, ושלאיש אין יכולת להשפיע על התוצאות".

 

דוברת מפעל הפיס מסרה ל-ynet כי כל עובדי מפעל הפיס, לא רק היו"ר והמנכ"ל,רשאים להשתתף בכל ההגרלות, כפי שמקובל במדינות רבות בעולם, וזאת מאחר ש"לאיש אין יכולת להשפיע על תוצאות ההגרלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
כצנלסון והאוטו
צילום: טל כהן
(אילוסטרציה)
מומלצים