שתף קטע נבחר

עכו: חפירות הופסקו בגלל הפגנות חרדים

שר התחבורה הורה לעכב העבודות ברחוב רמז בעיר, בעקבות מידע על כוונת החרדים להחריף מאבקם. בחפירות באתר נתגלו קברים מהתקופה הרומית, כלי חרס ומטבעות

גילויים ארכיאולגיים חדשים בעכו: בחפירות הצלה שעורכת רשות העתיקות ברחוב רמז בעיר, באתר לבניית מעבר תת-קרקעי לכלי רכב, נחשפו שרידים ארכיאולוגים מהתקופה הרומית (מהמאות 3-1 לספירה). החפירות באתר מלוות בהפגנות של חרדים שמוחים על חפירה באזור של בית קברות עתיק.

 

באתר מתוכנן מעבר תת-קרקעי במטרה להסדיר את תנועת כל הרכב מתחת למסילת הרכבת חיפה-עכו. לחפירות מתנגדים, כאמור, החוגים החרדים שהפגינו במקום. כמה מהם נעצרו ובעת הדיון אתמול (ב') בהארכת מעצרם פרצה באולם בית המשפט בעכו מהומה. העצירים סירבו להישפט ופתחו בשירה.

 

בעקבות האירועים הורה שר התחבורה, מאיר שטרית, לעכב את העבודות להקמת המעבר התת קרקעי. השר קיבל את ההחלטה על רקע מידע שהגיע למשטרה כי חרדים מתכוונים להחריף את המאבק נגד החפירה באתר.

 

במהלך החפירות נחשפו שרידים ארכיטקטוניים, אמת מים ושרידים של כ- 100 קברים של עשרות גברים צעירים. מנהל החפירה מטעם רשות העתיקות, הארכיאולוג יותם טפר, מסר כי עיקרי הממצאים מעידים כי מדובר בבית קברות פגאני בו נקברו חיילי הלגיון הרומי: "בחפירות הקברים חשפנו עדויות לקבורה האופיינית לצבא הרומי: סירי חרס ששימשו לשריפת עצמות הנפטר ושרידי בעלי חיים שלמים: כבש, עז ועוף שהונחו כמנחה. כן נתגלה מטמון של כ-40 מטבעות כסף, שהוטבעו בעבור הצבא הרומי, לתשלום משכורות לחיילי הלגיון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות העתיקות
מטבעות כסף. משכורת לחיילי הליגיון
צילום: רשות העתיקות
צילום: רשות העתיקות
כלי חרס. ממצאים מהמאות 1-3 לספירה
צילום: רשות העתיקות
מומלצים