שתף קטע נבחר

אהוד ברק חזר לכנסת וכיכב במזנון

אהוד ברק עוד לא הודיע רשמית על חזרתו לפוליטיקה, אבל לכנסת הוא כבר חזר. הסיבה הרשמית להגעתו היתה השתתפות בטקס הזיכרון לרחבעם זאבי ז"ל. לפני הטקס הספיק להופיע במזנון, לשוחח עם חברים בעבודה, להביע תמיכה בהתנתקות, ואפילו להתגעגע לשניצל

געגועיי לשניצל: ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק לא הופיע בכנסת מזה זמן רב. היום (ג') זה סוף סוף קרה, וכצפוי, הופעתו עוררה במזנון הכנסת התרחשות גדולה, מהסוג שלא נראה במקום מזה זמן רב.

 

ברק הגיע לכנסת על מנת להשתתף בטקס הזיכרון שנערך לציון שלוש שנים להירצחו של השר רחבעם זאבי. הוא הגיע כשעתיים לפני הטקס, ונכנס הישר למזנון. הנוכחים הביטו בו בהפתעה ובסקרנות. ברק, שנמצא בדרכו חזרה לחיים הפוליטיים, לא התבלבל. כאילו שהח"כים שישבו במזנון התכנסו רק לכבודו, עבר משולחן לשולחן, לחץ ידיים, חילק טפיחות על השכם ואף בירך לשלום בחמימות את יוסי שריד, מגדולי מתנגדיו. 


לאחר מכן התיישב ברק לדיון קצר עם מקורבו, חבר הכנסת דני יתום. תוך דקות אחדות התנפלו עליו כתבים שנכחו במקום, וזכו לשמוע ממנו, בין היתר, כי הוא מציע שמפלגת העבודה תתמוך בתוכנית ההתנתקות.


לדבריו, "מפלגת העבודה צריכה לתת גשר של ברזל לשרון לביצוע ההתנתקות. במקביל יש להעביר את חוק הבחירות ובהסכמה להגיע לתאריך בחירות, כדי שניתן יהיה, לאחר ביצוע התכנית, לקבל מהעם תמיכה בתהליכים בהמשך".


במהלך השיחה אף הביע ברק געגועים לשניצל המוגש במזנון. לאחר שהתפזרה קבוצת הסקרנים זכה לממש את געגועיו וסעד עם יתום. עם תום הסעודה, בטרם הלך לטקס, שוחח עם חברי הכנסת אופיר פינס וקולט אביטל, ואף התבדח: "אנחנו מחלקים את התיקים הבכירים עכשיו". לאחר מכן עוד הספיק לשוחח עם חבר הכנסת איתן כבל, שאותו הוא מנסה לשכנע מזה זמן מה להצטרף לתומכיו.


גם לאחר שברק עזב את שטח המזנון, המשיכו היושבים במקום לדון בהופעתו. השאלה שעלתה היתה כמובן מועד חזרתו הרשמית של ברק לזירה הפוליטית, דבר שלהערכת גורמים שונים צפוי לקרות כבר בשבועות הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במרכז תשומת הלב. ברק
צילום: גלי תיבון
צילום: תומריקו
נפגש עם שריד. ברק
צילום: תומריקו
צילום אתר הכנסת
מנסה לשכנע את כבל
צילום אתר הכנסת
צילום: מאיר פרטוש
מתגעגע לשניצל
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים