שתף קטע נבחר

הכנסת תצביע על ההתנתקות, לא על פינוי

חברי הכנסת יאשרו או יתנגדו לתוכנית ההתנתקות המתוקנת, כפי שאושרה בחודש יוני האחרון על ידי הממשלה. לפי תוכנית זו, רק לאחר שיושלמו ההכנות להתנתקות, תתכנס הממשלה ותחליט האם לפנות ישובים. ההחלטה הונחה על שולחן הכנסת

שעון העצר מתחיל לתקתק: מזכיר הממשלה, ישראל מימון, הניח אחר הצהריים (יום ג') על שולחן הכנסת את תוכנית ההתנתקות המתוקנת, כפי שאושרה על ידי הממשלה. הכנסת תצביע על התוכנית בעוד שבוע בדיוק, אך לא תאשר את פינוי ההתנחלויות, משום שעניין זה אינו כלול בהחלטה.  

 

 

החלטת הממשלה אושרה ב-6 בחודש יוני האחרון, ברוב של 14 שרים תומכים מול שבעה מתנגדים. בין השאר קבעה הממשלה בהחלטתה כי היא מאשרת את תוכנית ההתנתקות המתוקנת, אך ציינה כי אין בהחלטה זו כדי לפנות ישובים. 


עוד ציינו השרים בהחלטתם כי לאחר סיום עבודות ההכנה להתנתקות, "תשוב הממשלה ותתכנס על מנת לקיים דיון נפרד ולהחליט אם לפנות ישובים אם לאו, איזה ישובים ובאיזה קצב בהתחשב בנסיבות באותה עת".


ראש הממשלה, אריאל שרון, יבקש בשם הממשלה שהכנסת תצביע בעד או נגד אישור תוכנית ההתנתקות המתוקנת כפי שאושרה על-ידי הממשלה.


להחלטת הממשלה מצורפים שלושה נספחים: נספח א' - עקרונות מרכזיים של התוכנית, נספח ב' - מתכונת עבודת ההכנה על תוכנית ההתנתקות, ונספח ג' - מכתב נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש מ-14 בחודש אפריל האחרון לראש ממשלת ישראל.


הדיון יחל ב-25 באוקטובר, ואילו ההצבעה תתקיים ביום שלישי בערב. על פי התוכנית, הכנסת תאשר את תוכנית ההתנתקות, אולם אין בהחלטה זו כדי לפנות יישובים באופן פעיל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מבחן הכנסת. שרון
צילום: איי פי
צילום: איי פי
יפונו? כפר דרום
צילום: איי פי
מומלצים