שתף קטע נבחר

חבר חדש: אליק רון יצטרף למפלגת העבודה

הניצב בדימוס, מנפגעי ועדת אור, שכבר הביע בעבר הזדהות עם עמדות השמאל, ייתפקד בקרוב למפלגת העבודה. בשיחה עם ynet הוא מאשר את הדברים אך אומר: "אין לי כוונה לפי שעה לכהן או להתמודד על תפקיד חבר כנסת"

פרסום ראשון: ניצב בדימוס אליק רון, מי ששימש בעבר כמפקד המחוז הצפוני במשטרה, צפוי להתפקד בעתיד הקרוב למפלגת העבודה - כך נודע ל-ynet.

 

מאז פרש רון מהמשטרה הביע הניצב בדימוס מספר פעמים הזדהות עם עמדות השמאל, ואף פרסם בפומבי את תמיכתו בהבנות ז'נווה. רון גם הביע לאחרונה תמיכה במועצה הציבורית להתנתקות, שהוקמה על מנת לגייס תמיכה ציבורית ביציאה מעזה.

 

בחוגים הפוליטים שורבב בעבר שמו של רון בין אישים שעשויים להתפקד למפלגת יחד, בראשותו של יוסי ביילין, אולם בסופו של דבר בחר רון במהלך של התפקדות למפלגת העבודה. רון, השוהה בחו"ל, אישר בשיחה עם ynet את הדברים ואמר: "אשמח להצטרף ואני שוקל בכובד ראש את הצעד הזה".

 

בהתייחסו לשאלה האם בכוונתו להתמודד בפריימריס של מפלגת העבודה השיב רון בשלילה ואמר: "אין לי כוונה לפי שעה לכהן או להתמודד על תפקיד של חבר כנסת". רון גם התייחס לשאלה האם הצטרפותו הצפויה קשורה לחזרתו של אהוד ברק לפוליטיקה בזמן הקרוב ואמר: "אין קשר לאהוד ברק, להיפך. אולי יהיה לזה קשר אם יממש את הבטחותיו".

 

רון, ששימש בתפקיד ניצב המחוז הצפוני במהלך מהומות אוקטובר 2000, בהן נהרגו 13 אזרחים ערבים מירי משטרתי, היה אחד מהאנשים נגדם בחרה ועדת אור להמליץ המלצות אישיות.

 

הוועדה מצאה שורה ארוכה של מחדלים חמורים לגבי ניצב בדימוס רון. בין היתר תרם רון ליחסים עכורים ואף לנתק בינו לבין מנהיגות הציבור הערבי בצפון. "דברים ומעשים אלה של ניצב רון חרגו מן המותר והראוי למפקד מחוז", קבעה. עוד נקבע בדו"ח הוועדה כי רון לא הכין כראוי את משטרת המחוז למהומות, לא דאג להיערכות מספקת לאחר שהאירועים פרצו, ולא ניהל כראוי את פעילות המשטרה במחוז שלו.

 

הוועדה קבעה כי הוכח שרון היה אחראי לירי צלפים באש חיה לעבר מתפרעים באום אל-פאחם, ללא הצדקה. הוא הורה אישית על ירי צלפי לעבר מיידי אבנים, ללא הצדקה ובניגוד להוראת המשטרה. מהירי נפגעו שבעה אנשים לפחות, ואחד מהם נהרג. רון היה אחראי לירי צלפים גם בעיר נצרת.

  

הוועדה "התרשמה מכושר מנהיגותו של רון ומדמותו כמפקד מוערך בעיני פיקודיו, מנכונותו לקבל אחריות על עצמו, ממסירותו לתפקידו ואף מפעילותו בעבר כדי לסייע למגזר הערבי" נכתב אז, עם זאת, היא מצאה "כשל מהותי במילוי תפקידו" והמליצה שלא ימלא בעתיד תפקיד פיקודי או ניהולי בתחום ביטחון הפנים. הממשלה אימצה את ההמלצות.

 

ועוד בעבודה: ל-ynet נודע גם כי גם האלוף (במיל.) יוסי פלד אמר בתקופה האחרונה בשיחות עם מקורביו כי הוא תומך בחזרתו של אהוד ברק לפוליטיקה. פלד אמר אף כי "הלוואי וברק יהיה ראש ממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
רון. בינתיים לא רוצה להיות ח"כ
צילום גלי תיבון
ממתינים מתפקד חדש
מומלצים