שתף קטע נבחר

ההתנתקות: ילדי המתנחלים יקיפו את הכנסת

פעילי יש"ע יוצאים לערים הגדולות ומנהיגיהם מתקשרים לח"כים. "נעשה הכל כדי ששרון יראה שהוא יוצא נגד מפלגתו שלו", הם מבטיחים. ביום שלישי מתוכננת שביתה כללית. התלמידים יעלו לכנסת ויצרו "שרשרת אנושית" סביבה. גם מאות כלי-רכב יקיפו את המשכן. בלשכת שרון: מאמץ של הרגע האחרון לגיוס קולות. בינתיים: 68 תומכים

שלושה ימים להצבעה הגורלית בכנסת על תוכנית ההתנתקות, ושני המחנות במאמץ של הרגע האחרון לגייס קולות. מקורבי ראש הממשלה אינם מסתפקים בהעברת התוכנית, וטורחים להגדיל את הרוב ככל שניתן - כדי לסתום את הגולל על רעיון משאל העם. מן הצד השני, המתנחלים וחברים במרכז הליכוד מפעילים לחצים כבדים על מי שנתפס בעיניהם כ"מתנדנד" בסיעה.

 

אנשי יש"ע פועלים עד לרגע האחרון בקרב הציבור, חברי המרכז ובעיקר חברי הכנסת, כדי לסכל את אישור תוכניתו המדינית של ראש הממשלה. "אנחנו עושים הכל כדי לבטא את זעקת הקרע בעם קרוב ככל האפשר לאזניים של חברי הכנסת", אומר ל-ynet גורם ביש"ע, ומבטיח לעשות הכל כדי שבתוך מפלגתו של שרון יצביעו רבים נגד התוכנית, "כדי להראות לו שהוא עושה דברים בניגוד לעמדת מפלגתו".

 

עד למועד הצבעה בכנסת ייערכו אנשי יש"ע מבצעי טלפונים, על מנת ללחוץ על הח"כים להצביע נגד. במהלך השבת ימשיכו בגוש קטיף לחלק בבתי הכנסת חומר הסברה נגד ההתנתקות. בצאת השבת ימשיכו פעילי יש"ע לתלות בערים הגדולות שלטים ולחלק עלונים ומדבקות, על מנת לחזק את דעת הציבור ולהסביר מדוע תוכנית ההתנתקות מסוכנת. 

 

"המטרה שלנו היא להמשיך ולהגדיל את התובנה שהציבור לא עם שרון", אמר ל-ynet רפי סרי, האחראי על החמ"ל בגוש קטיף. "מאה מועצות בכל הארץ יפעלו ומקביל, עד ליום שלישי, ובתוך הגוש יתקיימו כינוסים פנימיים".

 

כחלק מפעולות המתנחלים, יתקיים ביום ראשון בערב כנס היסוד של "מנהלת ההתחברות". בכנס, שייערך בכפר המכביה, צפויים להשתתף אנשי רוח, סופרים, רבנים ואישי ציבור. ביום שני תתמקד הפעילות בכנסת עצמה, בניסיון לחזק את הח"כים המתנגדים לתוכנית ולשכנע את חבריהם המתלבטים.

 

ביום שלישי, יום ההצבעה על התוכנית, מתכוונים ביש"ע להשבית את הלימודים בכל ההתנחלויות. במקום לבוא לכיתותיהם, יגיעו התלמידים לגן הוורדים שמול הכנסת בירושלים, שם ידונו בסוגיות כמו חינוך ודמוקרטיה, גבולות הציות וסכנת הקרע בעם. בשעה 14:00 ייצרו אלפי ילדים שרשרת אנושית מול הכנסת. ב-16:00 יצאו מאות כלי-רכב בשיירה ארוכה, עם ליווי משטרתי, מחניון מלחה בירושלים, ואף הם יקיפו את הכנסת.

 

על הנייר: 68 תומכים

 

שלושה ימים לפני ההצבעה, על הנייר מובטחים לראש הממשלה קולותיהם של 68 ח"כים: 22 מהליכוד, 22 מהעבודה ועם אחד (כולל דוד טל), 15 משינוי (כולל יוסף פריצקי), 6 ממרצ-יחד, 2 מרע"מ וכן ח"כ מיכאל נודלמן מהאיחוד הלאומי. במחנה המתנגדים ניצבים 32 ח"כים: 17 מהליכוד, 6 מהאיחוד הלאומי, 6 מהמפד"ל ו-3 מחד"ש. 

 

11 חברי ש"ס ממתינים עדיין לפסיקתו של הרב עובדיה יוסף, שתימסר במוצאי שבת, בתום הדרשה השבועית. נראה שהרב לא ישנה את החלטתו ויורה על הצבעה נגד התוכנית, אולם אפשר שמשיקולים פוליטיים עתידיים, ולאור האפשרות שש"ס תיכנס לממשלה, חבריה יימנעו בסופו של דבר.

 

5 חברי יהדות התורה נוטים אף הם להימנע, אם כי ח"כ מאיר פרוש עשוי להצביע נגד. 3 חברי בל"ד צפויים להימנע. סימן שאלה גדול מרחף סביב אופן הצבעתו של השר ישראל כץ, שהתנגד לתוכנית בעת אישורה בממשלה. שרון כבר איים בפיטורי שרים שיתנגדו לתוכניתו בכנסת. 


פורסם לראשונה 22/10/2004 13:46

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
השרשרת הקודמת
צילום: איי פי
צילום: גיל יוחנן
לחץ מהמתנחלים
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי פי
סופר קולות. שרון
צילום: איי פי
צילום: גלי תיבון
יסתבך בהצבעה? כץ
צילום: גלי תיבון
צילום: איי פי
מחכים לדרשה. הרב עובדיה
צילום: איי פי
מומלצים