שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  10 הסיבות העיקריות שגורמות לו לעזוב אותה

  "למה הוא זרק אותי?", תוהות מדי יום מיליוני נשים נעזבות ברחבי העולם • רוברט גרין, שכתב ספר על אמנות הפיתוי, מפרט את עשר הסיבות העיקריות שגורמות לגברים לעזוב את בת הזוג שלהם, ואת הדרכים הפופולריות שמשמשות אותם לצורך כך

  חוץ מהשאלה הנצחית שבה מתחבט המין הנשי באשר הוא, 'למה לעזאזל הוא לא מתקשר?', מתייסרות הנשים מסביב לגלובוס, ללא הבדלי גיל, צבע ומוצא, בשאלה המדירה את שנתן לא פחות: 'למה הוא זרק אותי?'.

   

  אתן אולי לא כל כך תאהבו לשמוע את זה, אבל רוברט גרין, מחבר הספר 'תמצית אמנות הפיתוי' ('Concise Art of Seduction') מציע הצצה אל תוך הנפש הגברית. הוא מונה את עשר הסיבות העיקריות שגורמות לגברים לזרוק את בת זוגם. אתן מוזמנות לקרוא, לנשוך שפתיים ולהפנים (את מה שאפשר).

   

  גרין טוען שזה מתחיל בספק: האישה הזאת לא מלהיבה כמו שחשבתי שהיא תהיה, הרבה יותר כיף להיות רווק, אני יכול להשיג משהו יותר טוב. אם המחשבות האלה במוחו של הגבר המצוי מתמשכות, נקודת השבירה לא מאחרת להגיע, והגבר יכול להיכנס למצב של 'זריקה'.

   

  ברגע שהוא מגיע לנקודה הזו, מסביר גרין, הוא יעשה אחד משלושה דברים:

   

  • הוא יצדיק את הפרידה בפני בת הזוג באמצעות הטלת האשמה על עצמו: הוא נמצא בתקופה לא טובה בחיים, הוא לא מוכן למערכת יחסים, זו הבעיה שלו, זו אשמתו ועוד ועוד ועוד. זהו מהלך מאוד אצילי, מאוד לא אמיתי (רוב הסיכויים שהוא פשוט משתעמם) ומאוד לא מספק את האישה שמולו.
  • הוא ישתמש באמתלה של מריבה. ייתכן שהוא אפילו יצית ריב במתכוון על עניין פעוט יחסית, שבו הוא יוכל להאשים את האישה ולהצדיק פרידה. הסכנה היא שהאישה עלולה להציע להשתנות, דבר שהגבר הזה ממש לא מעוניין בו. הוא רוצה החוצה. לכן, מסביר גרין, הטלת האשמה בפרידה על האישה היא באופן כללי מדיניות לא טובה, או נכון יותר, מסוכנת.
  • לבסוף, אבל ללא ספק שיטה לא נדירה להכשיר את הדרך לפרידה, הגבר יהפוך לבן זוג פסיבי וייתן פחות ופחות מעצמו, עד שיקרה משהו רע (ובמקרה הזה, משהו טוב עבור הגבר עצמו). לפעמים העסק הזה יכול להימשך כמה שבועות, לפעמים שנים. התנגדות פסיבית היא אסטרטגיית זריקת הבחורות שבה בוחרים גברים רבים.

   

  בכל מקרה, ולא משנה באיזו דרך הוא בחר, אומר גרין, גבר כמעט לעולם לא יגלה את הסיבה האמיתית לפרידה, וכמעט תמיד יהיה בלתי אפשרי להוציא את זה ממנו או לגלות את זה בעצמך (גברים גרועים בהבעת רגשות, אבל גאונים בהסוואתם כשהם צריכים).

   

  אז מהן עשר הסיבות שבגללן גברים יזרקו אישה? מה באמת קורה בראש של הגבר כשהוא מנסה להאשים את עצמו, מתחיל בריב נוח או מחבל במערכת היחסים? חלק מהסיבות האלה הן הורמונליות טהורות, אומר גרין, אולי גנטיות, אבל חלקן הן תגובות להתנהגות לא מושכת מצד האישה – תלות ונזקקות, נטייה לחנק וכדומה.

   

  לדברי גרין, אישה שבקיאה באמנות הפיתוי תימנע מבעיות כאלה עוד לפני שהן צצות ועולות. שכן ברגע שגבר נכנס למצב של זריקה, ברוב המקרים אין דרך חזרה והאישה יכולה לעשות מעט מאוד כדי לעצור את הכדור. בנות, ראו הוזהרתן.

   

  1. סוף לפנטזיה

   

  גברים אוהבים לפנטז. כדי לפנטז גבר זקוק למעט מרחב נפשי, להתרחק מעט ממושא הפנטזיה. בהתחלה הוא לא כל כך מכיר את האישה, אז הוא יכול לדמיין את כל התענוגות האפשריים. אם האישה הופכת להיות מוכרת מדי מהר מדי, היא מחסלת את כל המסתורין, מוחצת את המרחק הדרוש לפנטזיה. הגבר לפעמים אפילו אינו מודע למה שחסר לו, אבל עיניו יתחילו לנדוד מהר מאוד אל נשים אחרות שמציגות אפשרויות ומוצא לפנטזיות. ואז, או שהוא ינהל רומן מהצד או שהוא יזרוק. כמובן שגם עם האישה הבאה המסתורין יתפוגג בסופו של דבר, כך שאם הוא לא ימצה את הצורך הזה (או במילים אחרות, י-ת-ב-ג-ר), הוא יהפוך לרודף שמלות או בוגד סדרתי.

   

  2. סקס רע

   

  אף בנאדם שפוי לעולם לא ישתמש בזה כתירוץ, אבל זוהי סיבה שכיחה לפרידות, אומר גרין. סקס רע נובע משני מקורות – או שאין כימיה גופנית טובה בין שני בני זוג, או שהסקס הפך במשך הזמן לצפוי ומעופש. בימים עברו גברים פתרו את הבעיה בבתי בושת – האישה סיפקה נחמה רגשית ויציבות, ואילו הזונה את הריגוש הפיזי. כיום, גבר שנלכד במערכת יחסים משעממת מבחינה גופנית חייב לבגוד, לפתח התמכרות לפורנו או לזרוק.

   

  3. להתקדם הלאה

   

  הסטטוס של הגבר משתנה במהלך חייו, והוא מתקדם אם בהדרגה ואם באופן פתאומי. /החברה האישה לא מתאימה עוד לשינוי הזה. הוא צריך מודל חדש, תרתי משמע. זוהי אחת הסיבות הגרועות והנתעבות ביותר לזריקה, ולכן בדרך כלל היא מוסווית בכל מיני נימוקים רציונליים אחרים. דומה לזה הוא הסיפור של האישה שמתחברת לגבר שהוא מאהב נפלא במיטה, אבל כזה שאי אפשר להיראות בחברתו בציבור. היא מסתייגת ממעמדו החברתי של הגבר, ובאיזשהו שלב תהיה חייבת לזרוק אותו.

   

  4. חנק

   

  התסריט הוא כזה: בהתחלה נראה שהאישה מאוהבת בך. יש לה המון אנרגיה, היא מעניקה לך תשומת לב רבה כל כך שזה מפתה בטירוף. בדרך כלל הסקס די טוב. אבל כשההתלהבות הראשונית נגמרת, הולך ומתבהר שהיא בעצם די נואשת. היא מרגישה ריקנות וחוסר ביטחון, היא מנסה לפתור את כל הבעיות שלה באמצעות מערכת יחסים. אישה כזו נוטה להיות טיפוס מאוד קנאי. בכל מקרה, מה שהיה מרגש בהתחלה הופך מהר מאוד להיות דוחה, וגבר במצב כזה נכנס לשלב הנטישה ללא שמץ של צער וחרטה.

   

  5. סירוס

   

  גבר אוהב להרגיש שהוא בשליטה. הוא צריך לטעון לגבי משהו שזו הממלכה שלו, הטריטוריה שלו, משהו שהופך אותו לעליון. אם האישה מרוויחה יותר, יש לה משרה טובה יותר, היא משכילה יותר – הגבר ירגיש מסורס. אם העליונות שלו מתבטאת במשהו קטן (כישורי 'עשה זאת בעצמך' או הריגת ג'וקים, למשל), זה אולי יעבוד במשך זמן מה, אבל מהר מאוד יהיה ברור שהוא הפך לסוג של אישה, והעליונות שלו היא רק בתחומי הבית.

   

  בדרך כלל למחשבה הזו לוקח זמן להבשיל במוחו של גבר – הצטברות של רגעים שבהם ברור שהוא לא עליון בשום דרך. בסיטואציה כזו, נדיר שהגבר יהיה כן עם עצמו. הוא ימצא סיבה אחרת להצדיק את הפרידה והוא ישתדל לבחור אישה פחות מאיימת בפעם הבאה.

   

  6. חוסר התאמה

   

  זה יכול לפעול לשני הכיוונים. האישה לא הופכת לבסוף למה שהגבר חשב שהיא תהיה ולא מתאימה לאידיאל שהוא ראה בעיני רוחו. לפעמים הוא ינסה לשנות אותה, אבל לעיתים קרובות יותר הוא פשוט יזרוק אותה וימשיך בחיפוש הבלתי אפשרי אחרי האישה המושלמת.

   

  מצד שני, ייתכן שזו דווקא האישה שתגלה שהגבר שלה הוא לא מה שהיא חשבה: הוא לא כל כך אציל, העתיד שלו לא נראה כל כך מבטיח וכדומה. היא תמתח עליו ביקורת או תנסה לתקן אותו, אולי אפילו תנג'ס. ואם לא מדובר במזוכיסט, במוקדם או במאוחר גבר יזרוק אישה כזו.

   

  7. רוח שטות ילדותית

   

  כן, גברים אוהבים צעירות, אבל המשיכה של גברים לנשים צעירות יותר אינה פיזית לחלוטין, אומר גרין. הגבר נמשך לרוח הילדותית שלה. ילדות יכולות להתנהג בטיפשות, להיות הרפתקניות, מרושעות, פחות מרוסנות באופן כללי.

  הרוח הזו היא מידבקת ומרעננת עבור גברים שחייבים להיות הגיוניים ומשעממים בחיי היומיום שלהם. אישה מבוגרת יותר לא צריכה להישאר ילדה, אבל חלק מהניצוץ הזה חייב להישאר בה. אם היא הופכת להיות תוקפנית, קצת מרירה או יותר מדי קשה ורצינית, הגבר יחשוב שהוא גר עם גבר אחר. המחשבות שלו ינדדו אל נשים אחרות, כנראה צעירות יותר.

   

  8. יותר מדי דרמה

   

  גברים אוהבים דרמה במידה מסוימת. הם אוהבים את ההתרגשות הראשונית של מערכת היחסים, את הרגשות החדשים שהיא מעוררת בהם. הם אוהבים את תשומת הלב ואפילו את המריבות שמוסיפות צבע לחיים.

   

  אבל ככל שמערכת היחסים מתקדמת הלאה, כך הגבר חושק במידה מסוימת של רוגע מסביבו. הוא לא אוהב לשקוע בבעיות רגשיות שהאישה חווה עם אנשים אחרים בחייה. במקרים רבים זוהי אישה מאוד ממוקדת בעצמה, שיוצרת סביבה דרמה ללא הפסקה. הגבר ירגיש זנוח, יעבור למצב של זריקה, ובפעם הבאה יחפש אישה מסוג אמהי, דואג ומטפל.

   

  9. הזנחה פושעת

   

  החברה/האישה עלתה כמה קילוגרמים, הפסיקה לטפח את עצמה, מסתובבת בבית בטרנינג ונכנסת למיטה עם פיג'מה. היא הפסיקה להתאמץ כי היא מאמינה שמותר לה להרגיש נוח. יש גברים שיהיו סלחניים, במיוחד אם הם הולכים באותה דרך, אבל עבור רבים אחרים זוהי הנקודה שבה הם מתחילים לחשוב על רעייה בשדות זרים, ירוקים יותר.

   

  10. האישה האחרת

   

  לעיתים קרובות, כשגבר מתאהב באחרת, המבטים שלו התחילו לשוטט עוד הרבה קודם לכן. משהו חסר במערכת היחסים שלו, לפחות לו. ייתכן שהוא אפילו לא מודע לכך, אבל בתת מודע הוא הפך את עצמו פתוח לקסמן של נשים אחרות. אחר כך הוא אולי יאמר שהוא פשוט לא היה יכול לשלוט בעצמו והתאהב במזכירה שלו, אבל האמת היא שעוד הרבה קודם לכן התבשל בתוכו משהו שהפך אותו להיות זמין לרומן או גרם לו לעזוב את האישה שלו לטובת אחרת. באופן לא מודע הוא אפילו משתמש בתסבוכת הרומנטית החדשה הזו כתירוץ לזריקה שהיתה צריכה להתרחש הרבה קודם לכן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  זוגיות. 10 הסיבות לפירוק
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים