שתף קטע נבחר

רבנים למזוז: להאשים את שרון ב"סיוע לנאצים"

הרבנים שלום וולפא ויקותיאל ראפ, ראשי "המטה העולמי להצלת העם והארץ", תובעים להעמיד לדין את ראש הממשלה במסגרת "החוק לעשיית דין בנאצים ועוזריהם". לטענתם, "מיליוני מוסלמים גדלים כיום על תורות נאציות". ח"כ רן כהן: "זו עזות מצח, צריך לחקור את הרבנים"

יומיים לפני ההצבעה הגורלית בכנסת, ושלושה ימים לפני יום השנה לרצח רבין ז"ל, מוגשת ליועץ המשפטי לממשלה פנייה לא שגרתית: להעמיד לדין את שרון בגין "שיתוף פעולה עם הנאצים".

 

את הפנייה למזוז הגישו יו"ר "המטה העולמי להצלת העם והארץ" בניו-יורק, הרב יקותיאל ראפ, והרב שלום וולפא, מרבני חב"ד בקריית-גת. הם דורשים מהיועץ המשפטי "להפעיל את החוק לעשיית דין בנאצים ועוזריהם ולהעמיד את שרון ותומכיו לדין".

 

לדברי הרבנים, "ארגוני המחבלים הם הנאצים של דורנו, ותוכנית ההתנתקות היא בבחינת שיתוף פעולה עם הנאצים".

 

במכתבם מציינים השניים: "כידוע, הנאצים לא סיימו את תפקידם בתום מלחמת העולם השנייה, והמייצגים שלהם בדורנו הם ארגוני המחבלים למיניהם, שכולם, גם 'המתונים', מצהירים השכם והערב על שאיפתם להשמיד כל יהודי באשר הוא. גם אלו שחתמו בעבר על 'הסכמי שלום', לא הסתירו את כוונתם הסופית לחסל את ישראל ב'שלבים', זאת החל מ'המופתי' ששיתף פעולה עם אייכמן ועד לראשי ארגוני המחבלים בדורנו. על תורה נאצית זו גדלים היום מיליוני תינוקות, ילדים וילדות מוסלמים במזרח התיכון".

 

בסיום מכתבם מציינים הרבנים וולפא וראפ: "אין במכתב משום הסתה, ואין קריאה לאלימות. באנו רק לעודד את רשויות המשפט במדינת ישראל לעשות צדק, לפחות על-פי חוקי המדינה".

 

בשיחה עם ynet הסביר הרב וולפא: "מה שהם עושים הוא קיצוני. לעקור יישובים ולמסרם לאל-קאעידה, זה כמו העוזרים לנאצים". הוא הוסיף: "אני בטוח שלא נקבל התייחסות מהיועץ המשפטי לממשלה, כיוון שהוא היועץ של שרון. אם נקבל התייחסות, זה יהיה רק לעניין הסתה והמרדה".

 

פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן-גביר, אמר היום לאחר אישור הפיצוי למתנחלים בממשלה, כי "אם שרון חושב שחקיקת חוק שכזה תרתיע אותנו מלהתנגד לגירוש יהודים - הוא טועה. אנחנו נמלא את בתי הסוהר ביהודים, ונגרום לכך ששרון וחברי ממשלת הבגידה הם אלה שילכו לבתי הכלא".

 

"לחקור את הרבנים"

 

מ"יד ושם" נמסר בתגובה לכתבה: "אנו חוזרים וקוראים לכל הצדדים להימנע משימוש במושגים וביטויים הלקוחים מהשואה בוויכוח הציבורי-פוליטי. שימוש בזיכרון השואה לקידום עמדות פוליטיות הינו חסר אחריות וגורם לעיוות הזיכרון ואף להכחשת השואה. אין לנו ספק שהוויכוח הוא עקרוני ובנפשם של כל הצדדים, אך דווקא בימים אלה יש להפקיד להוציא את נושא השואה מהוויכוח".

 

ח"כ איתן כבל (עבודה) זועם על הדברים: "עזות המצח של הרבנים אינה יודעת גבול. העובדה שהם עורכים השוואה בין שרון לגרוע שבאויבי העם היהודי, אומרת דרשני. הגיע העת שהיועץ המשפטי לממשלה יפתח בחקירה נגד אותם רבנים, וייצא נגד אלו המשתמשים בכלים דמוקרטיים כדי להשמיד את הדמוקרטיה".

 

שר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד, אמר לאחרונה כי מערכת המשפט בישראל "מאבדת את סבלנותה", ולא מן הנמנע שיוגשו כתבי אישום נגד רבנים בגין דברי הסתה וקריאות לסירוב פקודה. דווקא היועץ מזוז, לעומתו, רמז שאין בכוונתו לחקור התבטאויות קיצוניות, ומלאכת הריסון מוטלת על הפוליטיקאים.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון בישיבת הממשלה, הבוקר
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
לא רוצה לחקור. מזוז
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
"ממשלת הבגידה לכלא". בן-גביר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים