שתף קטע נבחר

אמו של המחבל: אנשים לא מוסריים שלחו את בני

סמיר עבדאללה, אמו של בן ה-16 שפוצץ את עצמו בשוק בתל אביב, אמרה כי שילוח בנה לפיגוע היה מעשה בלתי מוסרי. "הבחנתי בשינוי שעבר עליו בשבוע האחרון, אבל סירבתי להאמין". אביו סיפר כי בנו ביקש ממנו שני שקלים טרם עזב את הבית, בדרכו לתל אביב

"הם היו צריכים לשלוח מישהו שמבין את משמעות מעשיו". כך אמרה הערב (ב') אמו של עמר אל-פאר, המחבל המתאבד בן ה-16, שפוצץ את עצמו בצהרי היום בשוק הכרמל בתל אביב. שלושה בני אדם נרצחו בפיגוע.

 

האם, סמיר עבדאללה, בת 45, כינתה את משלחיו של בנה לפיגוע, ואל מותו, "בלתי מוסריים". "הם עשו טעות כשניצלו מישהו צעיר מדי בשביל להבין את השלכות מעשיו. זה בלתי מוסרי לשלוח מישהו כה צעיר. הם היו צריכים לשלוח מבוגר שמבין את משמעות המעשים".

 

אל-פאר, תושב מחנה הפליטים עסכר שליד שכם, הוא אחד המחבלים המתאבדים הצעירים ביותר מבין למעלה מ-100 המחבלים המתאבדים שהתפוצצו בערי ישראל מאז החלה האינתיפאדה בספטמבר 2000.

 

האם סיפרה כי בשבוע האחרון הבחינה שבנה מתנהג באופן מוזר. "היתה לי הרגשה שהילד עובר שינוי כלשהוא, הוא נישק את ידי לעתים תכופות, וביקש ממני להתפלל בשבילו. הוא השתנה, אבל אני סירבתי להאמין שהוא יבצע פיגוע מהסוג הזה".

 

אביו של אל-פאר, עבד אל-רחים, בן 53, סיפר כי בנו העיר אותו מוקדם הבוקר וביקש שני שקלים טרם עזב את בית המשפחה. "שני שקלים. זה סכום שאותו מבקשים ילדים. הוא נישק אותי על הלחי ועל ידי ועזב, ואני חזרתי לישון".

 

החזית העממית נטלה אחריות על הפיגוע. מטען הנפץ שהתפוצץ הכיל חמישה קילוגרם של חומר נפץ. טרם ברור האם נישא בחגורת נפץ או תיק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
עמר אל-פאר. צעיר מדי
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
המשלחים: החזית העממית
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
הפיגוע בשוק הכרמל
צילום: רויטרס
מומלצים