שתף קטע נבחר

בשיא: "כשליש מהמתנחלים כבר פנו לפיצויים"

יו"ר מינהלת ההתנתקות דוחה בתוקף את ההאשמות שהשמיעו בימין נגדו בימים האחרונים בדבר ניגוד עניינים וחיטוט בתיקי מס הכנסה: "זה חלק מהמאבק הפוליטי הלגיטימי". לדבריו, עד כה פנו לפיצויים בין רבע לשליש מהמתנחלים העומדים בפני פינוי

"עד עכשיו פנו למינהלת בין רבע לשליש ממשפחות המתנחלים שיפונו. למעלה ממחצית ממתינים עדיין שחוק פינוי-פיצוי יעבור בקריאה שנייה ושלישית. אנו מנסים לשכנע אך לא יכולים להקדים את המאוחר. תהליך ההבשלה לא קורה ביום ולא ביומיים". כך סיפר היום (ג') יונתן בשיא, ראש מינהלת סל"ע (ההתנתקות).

 

במסיבת עיתונאים לרגל השקת אתר האינטרנט של המינהלת, הודה בשיא בכך שמרבית המתנחלים עדיין לא פנו למינהלת. לדבריו, אין בכוונתו לפרסם את שמות הישובים שפנו למינהלת, וזאת על מנת למנוע לחץ על המשפחות. הוא העריך שאלו שרוצים להתפנות יעשו זאת לפני שנת הלימודים הקרובה, בעוד כ-4 חודשים.

 

לדברי בשיא, עדיין לא ניתן להעריך כמה משפחות יישארו בשטח ביום הפינוי אך "ככל שיש יותר גורמים מעכבים כך אנשים פחות נוטים להשתכנע שזה באמת יקרה", אמר ברומזו למפלגות הימין המעודדות את המאבק נגד הפינוי.

 

בשיא קרא למתיישבים שמאוכזבים מגובה הפיצוי לפנות לכנסת ולהשפיע על נוסח החוק: "גם אנחנו שומעים טענות שהפיצויים נמוכים אך המאבק הוא בכנסת. אם אתם חושבים כך - פנו לכנסת. אני אומר למי שחושבים כך: ראיתם את טיוטת החוק, ברור שזה פחות מהפיצוי בסיני ולכן ברור שאנשים מאוכזבים. מצד שני צריך לזכור שבפיצוי למפוני סיני השתתפו גם האמריקנים".

 

בשיא נשאל על ההתקפות שנשמעו עליו מקרב המתנחלים ושבאו לידי ביטוי בידיעות שונות שפורסמו לאחרונה בתקשורת, והשיב: "אך טבעי שבמצב כזה יהיו אמיתות וחצאי אמיתות. הבוקר דווח שהוגשה תלונה שחיטטנו בתיקי מס הכנסה – הריני מצהיר שאיש מאיתנו לא היה במשרדי מס ההכנסה באשקלון. דווח גם שרכב של מנהלת סל"ע הותקף בסיור בישוב חומש – רק שאיש מאנשי סל"ע לא היה כלל ביום הזה בישוב חומש. דובר על ניגוד עניינים שלי עם התפקיד – הבהרתי עם קבלת התפקיד שאינני יכול להתנתק מכל מה שאני עוסק בו. נערך לי מסמך של ניגוד עניינים, זמני ואחר כך קבוע, שהיועץ המשפטי לממשלה אישר ובהתאם לו אני פועל. כל מה שנכתב הוא חלק מהמאבק הפוליטי הלגיטימי וצריך לדעת לקבל זאת".

 

"תיזהרו, עוד תחזירו את הכסף"

 

חבר הכנסת שאול יהלום מהמפד"ל דרש היום משר האוצר, בנימין נתניהו, להודיע למתנחלים שמקבלים מקדמות לפיצוי כי במידה ותכנית ההתנתקות לא תתממש - הם יצטרכו להשיב את הכסף לאוצר המדינה בצירוף הצמדה וריבית.

 

יהלום הבהיר: "מעשי הממשלה גורמים לקרע בין המתיישבים ונוצרים סדקים בחומת ההתנגדות לפינוי".

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשיא. יותר משליש
צילום: גיל יוחנן
הפגנת המתנחלים (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
צילום: מיכאל קרמר
יהלום. עוד תצטרכו להחזיר
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים