שתף קטע נבחר

ועידת פסגה בסין: בית שימוש הוא זכות אנושית

"הזכות לבית שימוש היא זכות אנושית בסיסית", הסביר ראש ארגון השירותים העולמי בפסגת בתי השימוש הרביעית שנערכת בימים אלה בבייג'ינג. לדבריו, "אנשים אומרים: 'אנחנו רוצים שירותים טובים', כיוון שבית שימוש הוא זכות אנושית, וזכות בסיסית זו הוזנחה במשך שנים. העולם זכאי לבתי שימוש טובים יותר"

ישיבת פסגה: הוועידה העולמית הרביעית לענייני בתי שימוש נפתחה בבייג'ינג שבסין, תחת ההצהרה כי הימצאותם של בתי שימוש הם זכות אנושית בסיסית. כך דיווחה אתמול (ד') רשת הבי.בי.סי.

 

כ-400 נציגים מכל רחבי העולם הגיעו לבירה הסינית לשלושה ימי דיונים אודות התא הצר, שנוכחותו לא תמיד ברורה מאליה, במיוחד לא במדינות העולם השלישי.

צילום: רויטרס

 

בטקס הפתיחה של הוועידה הודו גורמים רשמיים בסין, כי רוב הציבור במדינה לא מעודכן בענייני בתי שימוש. מארגני הכינוס הסבירו, כי אחת ממטרותיו הא לנפץ את הטאבו שסובב את מושג בית השימוש, טאבו שמונע ממדינות מתפתחות לפתח את העניין.

 

ג'ק סים, שעומד בראש ארגון השירותים העולמי, הסביר כי בכל הנוגע לסניטציה, חובה על אנשים לדרוש יותר. "נושא בתי השימוש הופך למרכזי יותר ויותר בסדר היום העולמי. אנשים אומרים: 'אנחנו רוצים שירותים טובים', כיוון שבית שימוש הוא זכות אנושית, וזכות בסיסית זו הוזנחה במשך שנים. העולם זכאי לשירותים טובים יותר", הסביר.

 

סין ידועה בבתי השימוש המצחינים שלה. גורמים רשמיים במדינה הודו, כי 60% מהתיירים אינם מרוצים מבתי השימוש בה, על-פי הדיווחים שמסרו.

 

נראה כי המהפכה בבתי השימוש שבבירה הסינית קרובה מתמיד, ואף תזכה להשקעה ניכרת לקראת משחקי האולימפיאדה שצפויים להתקיים בה בשנת 2008.


פורסם לראשונה 17/11/2004 21:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
כינוס בתי השימוש בסין
צילום: רויטרס
צילום: גיל נחושתן
השירותים כזכות אנושית (ארכיון)
צילום: גיל נחושתן
מומלצים