שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בדרום: נחנך כפר הסטודנטים "איילים"

  הסטודנטים השותפים להקמת הכפר הראשון מסוגו בארץ החליטו להקדיש את מרצם למעורבות חברתית בערי הפיתוח. ראש הממשלה נטע את עץ הזית הראשון בכפר, הממוקם בקרבת שדה בוקר, ואמר להם: "אל תחכו לתכניות, עשו כבר היום"

  כפר הסטודנטים הראשון מסוגו בארץ, "איילים", נחנך אתמול (א') שעה קלה לאחר שהסתיים טקס האזכרה השנתי לפולה ודוד בן גוריון, ובמרחק של עשר דקות נסיעה מצריף בן גוריון שבשדה בוקר.   

   

  ראש הממשלה אריאל שרון התכבד בנטיעת עץ הזית הראשון של הכפר וקרא ליושביו: "אל תחכו לתכניות, עשו כבר היום".

   

  לפני שנתיים הוקמה העמותה הנושאת את שם הכפר על ידי מספר סטודנטים מרחבי הארץ שהשתמשו בכספי המענק הצבאי שניתן להם בתום השרות מצה"ל, כדי להקים את הכפר בסמוך לישוב קיים.

   

  מטרת הסטודנטים חברי העמותה היא ליצור דגם חדש של התיישבות ועשייה חברתית, בה יתעלו השותפים בעמותה את מרצם ויכולותיהם בעשייה לאומית ומעורבות חברתית בערי פיתוח.

   

  חברי העמותה התקבלו לתוכנית לימודים מיוחדת באוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע במסגרתה הם מחוייבים להשקעה של 10 שעות פעילות בקהילה מדי שבוע בדימונה, ירוחם, באר שבע, יישובי הבדואים ועוד.

   

  יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית, סלי מרידור, שהשתתף בטקס ברך את המתיישבים החדשים על "יוזמתם המעוררת תקווה חדשה בדור הצעיר". הוא גם פנה בדברים שנשא בטקס לשרון וקרא לו לעשות את כל מה שניתן כדי להקל על מתיישבי גוש קטיף לפני יישום תוכנית ההתנתקות.

   

  לדבריו, "אנו הולכים לקראת שנה מהמכריעות בתולדותינו. הציונות נערכת מחדש בארץ ישראל כדי לשמור על מדינת ישראל ובמהלך הזה טובי אנשינו ייאלצו

  לעזוב את בתיהם. אנחנו צריכים להבטיח שעם עקירתם מביתם, לא תעקר רוחם. כי אנחנו צריכים את הרוח הזאת כדי להמשיך ולתקן את החברה שלנו ולבנות את המדינה ואת הארץ", אמר. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תוכנית מיוחדת באוניברסיטת בן גוריון
  צילום: חיים הורנשטיין
  צילום: איי פי
  שרון באזכרה לבן גוריון
  צילום: איי פי
  מומלצים