שתף קטע נבחר

NBA: ארטסט הושעה לכל העונה, ג'קסון ל-30 משחקים

עונשים כבדים לשחקנים שהשתתפו בתגרה במשחק בין אינדיאנה לדטרויט. פורוורד אינדיאנה ספג את ההשעייה הגדולה ביותר אי פעם לשחקן NBA. דיוויד שטרן: "הקו שורטט, הגבול נקבע"

הנהלת ה-NBA לא מרחמת. עונשים כבדים ביותר הוטלו הלילה (ב') על שחקני דטרויט פיסטונס ואינדיאנה פייסרס, אשר השתתפו בקטטה הגדולה בשבת, שניות ספורות לסיום המשחק ביניהן. פורוורד אינדיאנה, רון ארטסט, ספג את העונש הקשה מכל, והורחק עד סיום העונה. זוהי ההרחקה הכבדה ביותר אותה ספג שחקן NBA מעולם.

 

חברו לקבוצה, סטיבן ג'קסון, הורחק ל-30 משחקים. ג'רמיין אוניל, אף הוא מהפייסרס, לא ישחק ב-25 המשחקים הקרובים של אינדיאנה, אנתוני ג'קסון הושעה לחמישה משחקים. שחקני הפיסטונס ספגו עונשים קלים, יחסית. בן וואלאס הורחק לשישה משחקים. צ'ונסי בילאפס, אלדן קמבל, דרק קולמן ורג'י מילר מאינדיאנה הורחקו למשחק אחד.

 


ואלה שמות. השחקנים שנענשו בעקבות התגרה בדטרויט (רויטרס)

 

הנהלת הליגה הטובה בעולם אמרה את שלה הלילה. "הקו שורטט והגבול נקבע", הדגיש הקומישינר של הליגה, דיוויד שטרן. "כולי תקווה שדבר כזה לא יישנה, בוודאי לא בידי מי שרוצה להיות חלק מהליגה הזו. היום הבהרנו שיש גבולות במשחק שלנו, ואחד מהם הוא הפרדה בין הקהל לשחקנים. לשחקנים אסור לעלות ליציעים".

 

הריב הגדול באובורן-הילס בשבת החל לאחר עבירה קשה של בן וואלאס על ארטסט. הפורוורד של הפייסרס עף על שולחן המזכירות תוך שהוא עורך הצגה קטנה. לפתע, הושלכה עליו כוס בירה מהיציע. ארטסט עלה ליציע והחל להכות אוהד דטרויט. אוהדים ושחקנים משני המחנות הצטרפו לקטטה, שנמשכה מספר דקות וגרמה לפיצוץ המשחק, 45 שניות לסיומו. שחקני אינדיאנה הורחקו מהפרקט וירדו לחדרי ההלבשה בליווי גשם של בירה ושאר מטעמים מהיציע.

 


שחקני דטרויט במהלך המהומה הגדולה בשבת (צילום: AP)

 

עונשי ההשעיה כוללים אי-תשלום שכר לשחקנים, וההערכה היא כי ארטסט יפסיד כ-5 מיליון דולר מהמשכורת השנתית שלו. אוניל יאבד 25 אחוז משכר של 14.8 מיליון דולר, אותו הוא אמור לקבל במהלך העונה. ארטסט ספג את העונש

 הכבד גם בגלל הרקע הבעייתי שלו, ועונשים קודמים שקיבל בעבר."הידיעה כי איבד שליטה בעבר לא נעלמה ממני", אמר שטרן. רון ארטסט הגיב דרך הודעה שהוציא איגוד השחקנים: "אני מכבד את שטרן, אבל לא נראה לי שהוא היה הוגן כלפיי".

 

העונש הכבד ביותר שהוטל עד כה על שחקן היה הרחקתו של לאטרל ספריוול ל-68 משחקים, אשר ב-1997 חנק את מאמנו בגולדן-סטייט, פי.ג'יי קרליסימו. האירוע הקודם בו נענש כדורסלן על שהיכה אוהד היה ב-1995. ורנון מקסוול, אז שחקן יוסטון רוקטס, חבט באוהד פורטלנד במשחק בין הקבוצות, והורחק ל-10 משחקים.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
רון ארטסט בדטרויט
צילום: איי פי
צילום: איי פי
אוהד הפיסטונס שהוכה בידי השחקנים
צילום: איי פי
מומלצים