שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נתוני תזונה מדאיגים: בני הנוער אוכלים מתוך שיעמום

  70% מבני הנוער אוכלים מול הטלוויזיה גם כשאינם רעבים, קובע בין השאר סקר שערכה שירותי בריאות כללית בקרב בני נוער ברחבי הארץ. יותר ממחצית מבני הנוער אוכלים "מתוך שעמום"

  נתונים מדאיגים על תזונת בני הנוער בישראל, עולים מתוך סקר שבוצע באחרונה ב"שירותי בריאות כללית": כ-70% מבני הנוער מדווחים על אכילה מול הטלוויזיה גם כשאינם רעבים, ולמעלה ממחציתם (51%) סיפרו כי הם אוכלים פשוט "מתוך שעמום".

   

  הסקר נערך על ידי המחלקה לחינוך וקידום בריאות בכללית, במסגרת סדנאות מיוחדות שמקיימת הקופה בבתי הספר בישראל בנושאי הרגלי אכילה ופעילות גופנית. הוא נערך בקרב 1300 בני נוער (כיתות ז'-ח') מ-25 בתי ספר בארץ, באמצעות שאלונים למילוי עצמי (48% מתוכם-בנות ו- 52% בנים).

   

  הסקר העלה כי כ-39% מבני הנוער מדווחים על כך שתמיד ו/או לעתים קרובות הם "חוטפים" משהו לאכול בין הארוחות; כ-64% מבני הנוער סיפרו על כך ששותים 2 עד 5 כוסות בלבד של נוזלים במהלך היום (כשההמלצה היא לשתות 8 כוסות ומעלה); ורק כ-52% מבני הנוער דיווחו על עיסוק סדיר בפעילות גופנית.

   

  הכללית מקיימת באופן שוטף סדנאות לקידום הרגלי אכילה נכונים, עידוד פעילות גופנית ושיפור דימוי גוף אצל מתבגרים. מטרת הסדנאות היא להעלות את מודעות התלמידים לאימוץ אורח חיים בריא תוך שמירה על עקרונות תזונה בריאה והפנמת החשיבות של פעילות גופנית עקבית ומתמשכת.

   

  הסדנה כוללת מספר מפגשים שמועברים בצורה חווייתית על ידי צוות מומחים רב מקצועי של הכללית תוך כדי הפעלת התלמידים על ידי מומחה ברפואת מתבגרים, דיאטנית, מומחה לכושר גופני ומומחית למדעי ההתנהגות.

   

  במסגרת הסדנאות צופים בני הנוער במחזמר ייחודי "עניין של מידה" המתייחס להיבטים שונים של המושג "מידה" בהקשר להרגלים אלה, למשל, באכילה ובפעילות גופנית על האדם למצוא את המידה המתאימה לו, בעוד שלגבי עישון סיגריות אין מידה מתאימה – כל כמות מזיקה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  תזונת בני הנוער. אוכלים, אוכלים
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים