שתף קטע נבחר

העבודה חצויה: 8 ח"כים דורשים להקדים הפריימריז

ה"שמינייה" החדשה דורשת לקיים את הבחירות הפנימיות כבר באפריל - זאת בתגובה למהלך של פרס ושאר הבכירים, שנועד להשאירן בנובמבר

חוסר השקט במפלגת העבודה נמשך. לאחר שאתמול הכריזו כמה מבכירי המפלגה - שמעון פרס, בנימין בן-אליעזר, עמרם מצנע, מתן וילנאי ודליה איציק - כי יגישו למרכז הצעת החלטה, במסגרתה הפריימריז יתקיימו במועדן (נובמבר 2005), ולא בחודשים הקרובים, מגיעה תורה של קבוצה אחרת בסיעה לגבש הצעת החלטה, הקובעת במפורש כי הבחירות ליו"ר יתקיימו באפריל 2005.

 

שמונה חברי כנסת - אופיר פינס, יולי תמיר, איתן כבל, שלום שמחון, אברהם שוחט, דני יתום, אורית נוקד וקולט אביטל - הודיעו כי על-פי הצעת ההחלטה שלהם, מפלגת העבודה חייבת להיערך לבחירות, שלהערכתם ייערכו כבר בשנה הבאה, ולא יכולה להמשיך ולבזבז זמן בעימותים פנימיים. עוד מציעה ה"שמינייה" כי אם הבחירות הכלליות יוקדמו, יופעל נוהל חירום מיוחד, במסגרתו ייבחרו חברי הכנסת והיו"ר.

 

ח"כ פינס הסביר ל-ynet: "העבודה צריכה לקבל החלטה ולעשות את הבחירות בצורה מסודרת, ולהתכונן לבחירות הכלליות. אי אפשר לחכות ולקיים את הבחירות במועד הלא-רלוונטי של סוף 2005. צריך לעשות את זה בהקדם".

 

פרס החליט לזמן אליו לשיחות אישיות את כל שמונת חברי הכנסת, ככל הנראה בניסיון לשכנעם שלא להוביל את המהלך. וילנאי, שהיה מעורב בגיבוש הצעת ההחלטה לצדו של פרס, דווקא אומר בשיחות סגורות כי הוא בעצם תומך בהקדמת הפריימריז.    

 

בימים הקרובים צפויה התסיסה במפלגת הסמי-אופוזיציה להימשך, עד לקיום המרכז ביום שלישי - שיידרש להכריע בין החלופות. מקורביו של פרס אומרים כי יו"ר המפלגה עצמו יעדיף בסופו של דבר בחירות מהירות ביותר, כבר בינואר-פברואר, אם הלחץ להקדים את הפריימריז יגבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
להתכונן. פינס
צילום: אתר הכנסת
צילום: רויטרס
יקדים בעצמו? פרס
צילום: רויטרס
צילום: שאול גולן
כן או לא? וילנאי
צילום: שאול גולן
מומלצים