שתף קטע נבחר

התעשיינים מאיימים: חרם נגדי על יש"ע

איגוד יצרני המזון שוקל להטיל חרם נגדי על אזור יש"ע, בתגובה לחרם שהטילה על תנובה בעקבות ראיון מנכ"ל תנובה ב-ynet; המשמעות אם אכן יוטל: לא יסופק מזון להתנחלויות ביש"ע. נסיון לפיוס בין תנובה למתנחלים נכשל היום (ו') בעקבות דרישת המתנחלים שמנכ"ל תנובה, אריק רייכמן, יחזור בו מדבריו בגנות ההתנחלויות

איגוד תעשייני המזון שוקל להטיל חרם נגדי על אזור יש"ע, בתגובה לחרם שהטילה, מועצת יש"ע על חברת תנובה בעקבות ראיון שהעניק מנכ"ל תנובה, אריק רייכמן ל-ynet (ראה מסגרת).

 

מגעים בין ראשי יש"ע לבין חברת תנובה התפוצצו היום (ו') לאחר שהמתנחלים דרשו כתנאי לפיוס שמנכ"ל תנובה, אריק רייכמן, יחזור בו מדבריו בגנות

ההתנחלויות. ביום ראשון מתוכננת פגישת פיוס נוספת בין תנובה למתנחלים, בתיווך אנשי הקיבוץ הדתי.

 

איגוד יצרני המזון יתכנס ביום ראשון לכנס חירום, בו ידונו צעדי התגובה שבדעת האיגוד לבצע. המשמעות המעשית של חרם כזה, אם יוטל, היא שחברות המזון – שכולן חברות באיגוד – לא יספקו מזון להתנחלויות ביש"ע, צעד אותו יהיה צורך לבדוק אם הוא אפשרי מבחינה משפטית.

 

"החרם שהטילה מועצת יש"ע על תנובה הוא אקט כוחני שאינו לגיטימי בשיח הציבורי", נמסר מאיגוד תעשיות המזון, "האיגוד מצפה שהחרם יוסר עד יום ראשון. במידה שהחרם לא יוסר תצטרך התאחדות התעשיינים לשקול את כל האפשרויות העומדות לרשותה כדי להתמודד עמו".

 

מנכ"ל תנובה, אריק רייכמן התראיין ל ynet בבוקר שאחרי אישור תוכנית ההתנתקות בכנסת. רייכמן נשאל כיצד ישפיע אישור התוכנית ואיומו של שר האוצר בנימין נתניהו להתפטר מתפקידו בשל אישור התוכנית על מצב המשק והכלכלה ואמר שההתנתקות "שווה כל מחיר כלכלי". בתגובה הטילה בימים האחרונים מועצת יש"ע חרם על מוצרי תנובה.

 

תנובה הודיעה בתגובה על הטלת החרם כי דבריו של רייכמן, שכללו התבטאויות חריפות כנגד הכיבוש בשטחים, היו ביטוי של דעותיו הפוליטיות האישיות ונאמרו שלא במסגרת תפקידו כמנכ"ל תנובה ולחברה כחברה מסחרית אין עמדות פוליטיות.

 

ביום חמישי קרא נשיא התעשיינים, עודד טירה, שלא לערב עסקים ופוליטיקה, ואולם באותו יום הכריז גם המטה למען ארץ-ישראל כי הוא קורא לאוהדיו בכל הארץ להחרים את מוצרי תנובה.


פורסם לראשונה 26/11/2004 10:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
רייכמן. יש"ע החרימו
צילום: חן מיקא
צילום: אביגיל עוזי
עודד טירה. לא לערב עסקים ופוליטיקה
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים