שתף קטע נבחר

פרץ גייס את תמיכת יהורם גאון בתנועה חדשה

לתנועה, שהקים ח"כ עמיר פרץ, וכנס היסוד שלה ייערך מחר, שותפים בין היתר נתן זך ובני ויהורם גאון. היוזם, ח"כ פרץ, ל-ynet: "אנחנו נדאג באמצעות התנועה שהעבודה תעסוק בנושאים החברתיים-כלכליים ובישראל השלישית שנבנית לנגד עינינו. בחרנו בשם 'אדם' בגלל השחיקה עד עפר של ערך האדם בשנים האחרונות"

תנועה רעיונית סוציאל-דמוקרטית חדשה נכנסת למערכת הפוליטית: בבית החייל בתל אביב יתקיים מחר (יום א') כנס היסוד של תנועת "אדם", שהוקמה ביוזמתו של יו"ר ההסתדרות עמיר פרץ, ותפעל כקבוצה רעיונית בתוך מפלגת העבודה, שאת ראשותה מבקש פרץ לכבוש.

 

עמיר פרץ תקף באחרונה בחריפות את אהוד ברק, על משנתו הכלכלית-חברתית, והודיע שיתמודד על ראשות העבודה מול ברק.

 

את הכנס בבית החייל יכבד בנוכחותו גם יו"ר העבודה, שמעון פרס, וישתתפו בו שורת אישים בהם המשורר נתן זך, לובה אליאב, יהורם גאון, פרופ' דני גוטוויין ועורכת הדין אורנה לין. גם בני גאון היה שותף בגיבוש התנועה החדשה. יו"ר התנועה הוא עו"ד יובל אלבשן מהאוניברסיטה העברית, פעיל בארגונים חברתיים. 

 

בצוות ההיגוי של התנועה ייקחו חלק אישים שונים מתחומי העשייה השונים בישראל, כולל תחומי הכלכלה, העסקים, הצבא והביטחון, משפטנים, סופרים וראשי ארגונים חברתיים יהודיים וערביים.

 

ח"כ עמיר פרץ אמר ל-ynet: "מדובר בתנועה עם פרופיל שונה לחלוטין מתנועות שידענו בעבר, שתשמש כקשר בין אנשים שרוצים להצטרף למפלגת העבודה. התנועה הזו תהווה תחנת ביניים כדי שלאנשים יהיו מספיק סיבות להצטרף לעבודה".

 

פרץ: המדינה שלנו זקוקה לזעזוע עמוק

 

פרץ הסביר כי תנועת "אדם" מייצגת את הזרם הסוציאל-דמוקרטי בתוך מפלגת העבודה. לדבריו, "בחרנו בשם 'אדם' כי לדעתי נייר הלקמוס שהולך להוביל אותנו הוא ערך האדם שנשחק עד עפר בשנים האחרונות. יש קשר ישיר בין ערך האדם שנשחק בשטחים לבין ערך האדם שנשחק בישראל.

 

"הנוכחות שלנו בשטחים מגבירה את חוסר הרגישות ואת רמת האלימות שנשפכת לתוך החברה. המדינה שלנו, שבה ילדים מצלצלים לבתי תמחוי והארץ נשארת אדישה, זו מדינה שזקוקה לזעזוע עמוק".

 

פרץ הבהיר כי באמצעות התנועה הרעיונית, יפעל כדי להשפיע על סדר יומה של מפלגת העבודה, והבטיח: "אנחנו נדאג שהעבודה תעסוק בנושאים החברתיים-כלכליים ובישראל השלישית שנבנית לנגד עינינו. לעבודה אין אלטרנטיבה אלא לבוא ולהשתלט על הדגלים החברתיים-כלכליים ולדבר על השלום ועל המשמעויות שלו".

 

בתנועה מבטיחים כי בחודשים הקרובים יצרפו לתנועה גם פעילי ליכוד וכן תומכים של מפלגות שונות שיוכלו באמצעות התנועה למצוא את ביתם במפלגת העבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
פרץ. "ערך האדם נשחק"
צילום: חן מיקא
צילום: רויטרס
משקל נגד לאהוד ברק
צילום: רויטרס
צילום: תומריקו
יש כבוד. יהורם גאון
צילום: תומריקו
וגם האח בני גאון
מומלצים